Studie Impact of Video Conferencing Report 2019 společnosti Lifesize uvádí, že růst video komunikace na měnícím se moderním pracovišti je ovlivněn zejména trendy flexibilní a vzdálené práce i preferencemi mladší generace.
Z průzkumu vyplynulo, že 25 % respondentů ve věku 18-29 let používá videokonference denně pro práci ve srovnání s 15 % ve věku 45-60 let. Celkem 69 % očekává, že videokomunikace bude pro jejich práci stejně důležitá nebo důležitější než hlasoví asistenti.
Přes tři pětiny (63 %) odpovídajících se zároveň domnívají, že dopad videa na jejich práci bude srovnatelný, nebo dokonce překročí dopad AR a VR. Mezi důsledky růstu používání videokonferencí patří snížení počtu služebních cest deklarované 47 % profesionálů.
Videokonference umožňují lepší spolupráci
Více než polovina (55 %) respondentů průzkumu souhlasí, že použití videokonferencí jim pak přináší lepší spolupráci. Využití videokomunikace při práci vzrostlo u 48 % respondentů ve srovnání s obdobím před dvěma lety.
Dále 80 % oslovených používá videokonference pro schůzky ve formátu 1:1, pro týmové schůzky pak 78 % dotázaných. „Zjištění naší zprávy ukazují jasnou touhu být neustále online a připojen pomocí nejrůznějších komunikačních řešení,“ říká Craig Malloy, generální ředitel společnosti Lifesize.
Popularita roste mezi mladšími generacemi
Lifesize uvádí, že do roku 2020 bude téměř 50 % pracovní síly v USA tvořeno mileniály, tedy první generací, která vyrostla na digitálních technologiích.
Očekává se tedy další posílení videokomunikace, protože 25 % zástupců této generace uvedlo, že používá videokonference denně pro práci, ve srovnání s 15 % respondentů ve věku 45-60 let.
„Stále více preferovaným režimem spolupráce se stává komunikace prostřednictvím videokonferencí přes mobilní zařízení, které používá 38 % zaměstnanců ve věku 18-29 let, na rozdíl od pouhých 23 % respondentů v rozmezí 45-60 let,“ doplňuje Andrej Hronec, zástupce Lifesize pro ČR.
Zdroj: Lifesize