Prvního března končí platnost testovací verze nového operačního systému Windows 7 a Windows Server 2008 R2, po tomto datu bude každé dvě hodiny docházet k restartu počítače. Od 1. 6. umožní systém pouze zálohu dat.
Co tedy nyní můžete udělat pro své zákazníky při přechodu na Windows 7?
1) Prodejte jim krabicovou verzi operačního systému Windows 7 a vysvětlete jim výhody plynoucí ze zakoupení plnohodnotné krabicové verze.
2) Prodejte jim legalizační sadu Get Genuine Kit pro Windows 7. Sada je dostupná pro verzi Professional a od března i pro Home Premium. Pokud se jedná o firemní zákazníky, nabídněte jim legalizační smlouvu Get Genuine Windows Agreement, díky které získají licenci na Windows 7 Professional.
3) Zkuste zákazníkům nabídnout nový počítač s OEM licencí, na kterém využijí možnosti Windows 7 naplno. Seznamte je s výhodnými cenovými podmínkami, které OEM licence v porovnání s ostatními nabízí.
Nezapomeňte také zmínit možnost „migrace profilu uživatele“ pro snadnější přechod na plnou verzi, přímá možnost upgradu není totiž ze strany RC verze podporována a celý systém je nutno přeinstalovat. To je příležitost pro vaši přidanou hodnotu.
Jak pomoci zákazníkům s přechodem ze zkušební verze Windows server R2?
1) Prodejte jim plnou krabicovou verzi Windows Server 2008 R2 a zkuste zdůraznit výhody, které jim může plná verze přinést.
2) Větším zákazníkům prodejte licenci z multilicenčního programu Windows Server 2008 R2 a zdůrazněte nejen jejich cenové výhody. Multilicenční programy nabízí vašim zákazníkům více.
3) Navrhněte zákazníkům výhodný nákup nového serveru společně s OEM licencí Windows server 2008 R2. Seznamte je s výhodami nového operačního systému a jeho plným využití na novém serveru, společně s levnější OEM licencí.
Které produkty končí svůj životní cyklus?
Microsoft má na tento rok naplánováno ukončit podporu hned několika produktů. Doporučte svým zákazníkům upgrade na novější verzi produktů včas. Od 13. 4. skonči pravidelné aktualizace systému Windows Vista RTM bez aktualizace Service Pack 2. O tři měsíce poději, 13. 7., skončí podpora Windows XP bez nejnovějšího balíčku Service Pack 3. Ke stejnému datu končí i podpora u produktů Windows 2000 a Windows 2000 server.
Argumentace při prodeji novějšího OS zákazníkovi nemusí zůstat u pěkného grafického prostředí:
1) Míra rizika napadení škodlivým softwarem je u systému Windows Vista o 61,9 % nižší než u systému Windows XP SP3.
2) Porovnáme-li finální verze (RTM) produktů Windows XP a Windows Vista uvolněných do výroby, byla míra rizika napadení škodlivým softwarem u systému Windows Vista v době uvedení na trh o 85,3 % nižší než u systému Windows XP.
3) Stejné nebo lepší bezpečnostní prvky, jaké byly zabudovány do systému Windows Vista, obsahuje i nejnovější operační systém Windows 7 s prohlížečem Internet Explorer 8.
Zákazníky používající starší verze systémů nezapomeňte seznámit s nástroji, které jim před přechodem na novější verzi umožní ověřit či vyřešit kompatibilitu používaných aplikací. Jedná se například o nástroj Application Compatibility Toolkit 5.5 a případě jim představte možnosti virtuálního prostředí pomocí funkce Windows XP Mode.