Jak na prodej sad mobilního internetu

Mobilní počítač bez připojení k internetu dnes nemá smysl. Čeští operátoři nabízí balíčky předplaceného i tarifního internetového připojení. Jaké varianty můžete zákazníkům nabídnout?

Jak na prodej sad mobilního internetuAčkoliv operátoři prodávají prostřednictvím svých poboček, rozšiřují své prodejní kanály také nepřímo přes ICT partnery. Ve spolupráci se výrobci a distributory pak nabízí různé sady mobilního připojení k internetu i jejich bundly s notebooky či netbooky.

Příležitost pro prodej internetových sad se otevírá jednak s významným zastoupením mobilních počítačů na trhu a rostoucí potřebou přístupu k internetu, ale také s rostoucím rozšířením a popularitou tabletů, jež jsou přímo určeny pro konzumaci obsahu dostupného zejména z internetu.

Základní předplacené sady s USB modemem

Telefónica O2:

  • O2 Mobilní internet sada 5 týdnů internetu v ceně + 100 Kč kredit. Koncová cena pro zákazníka 695,- vč. DPH.
  • O2 Mobilní internet sada 3 měsíce internetu v ceně + 100 Kč kredit. Koncová cena pro zákazníka 995,- vč. DPH.
  • O2 Mobilní internet sada 6 měsíců internetu v ceně + 500 Kč kredit. Koncová cena pro zákazníka 1895,- vč. DPH.

T-Mobile nabízí tříměsíční předplacenou sadu s modemem dle aktuální nabídky. Cenové rozpětí se pohybuje od 1 Kč až do 990 Kč včetně DPH v závislosti na tom, zda je sada prodávána samostatně nebo s notebookem. Základní Twist Internet na cesty bez modemu stojí 299 Kč s DPH/30 dní.

Vodafone:

  • 3G USB modem + předplacená karta + mobilní internet na rok za 2 877 Kč (tarif IvM naplno).
  • 3G USB modem + předplacená karta + mobilní internet na měsíc za 597 Kč, (další měsíce tarif IvM naplno – 315 Kč).

U:fon:

  • Nejdostupnější internet - USB modem + 300 Kč kredit (sazba 9,90 Kč/hod. nebo 29 Kč/den) + 3 měsíce internetu zdarma, FUP 1GB/den. Koncová cena činí 990 Kč s DPH.
  • Internet na rok - USB modem + předplatné na rok používání internetu (pak účtování 9,90 Kč/hod), FUP 8GB/měsíc. Koncová cena činí 2 900 Kč s DPH.

Sady s datovým paušálním tarifem prodávané přes resellery

Telefónica O2: Jedná se o tytéž výše uvedené sady. Po vyčerpání předplaceného období může zákazník pokračovat za 30 Kč/24h FUP 30MB bez potřeby další aktivace. Pokud zákazníkovi nestačí FUP 30 MB, můžete využít některý z denních balíčků (30 - 50 Kč/den, FUP 500 MB) nebo může přejít na měsíční tarify od 300 Kč měsíčně.

T-Mobile: Partneři mohou nabízet jak Internet na cesty Standard (399 – 499 Kč/měsíc, FUP 3GB), tak Internet na cesty Premium (849 – 999 Kč/měsíc, FUP 30GB). Ty lze zákazníkům aktivovat prostřednictvím e-shopu T-Mobilu. Sady s předplaceným jedním měsícem nejsou určeny pro distributory/prodejce.

Vodafone: Vybraní prodejci mohou prodávat i sady s měsíčním tarifem – konkrétně USB modem + tarif Připojení na stálo s 25% slevou a závazkem na 12 měsíců – modem za 77 Kč.

Bundle notebooku/netbooku s internetovým balíčkem

Telefónica O2: Aktuálně běží 2 promo akce pro IT resellery:

  1. zaměřená na podporu prodeje vybraných značek notebooků a netbooků (Asus, Toshiba, Sony Vaio, Fujitsu, Samsung) ve vánočním období. Dodavatelem těchto bundlů je eD System Czech. Jedná se o O2 Mobilní internet sadu 3 měsíce internetu v ceně + 100Kč kredit v koncové ceně pro zákazníka 395,- Kč vč. DPH.
  2. zaměřená na prodej samostatných sad mobilního internetu, kdy při nákupu celého setu - všech 3 produktů (viz. otázku 1) od kteréhokoliv z uvedených distributorů má prodejce možnost si pro své či předváděcí účely pro zákazníky (na svou prodejnu), objednat 3G USB modem (označen DEMO) se 6 měsíčním internetem zdarma za extra zvýhodněnou cenu - tj. cca 360 Kč vč. DPH (může se lišit). Zákazníci tak mají možnosti si O2 Mobilní internet, přímo vyzkoušet na prodejně IT resellera.

T-Mobile: Datové balíčky od T-Mobilu se objevují v bundlu s notebooky různých značek, zpravidla za 1 Kč nebo s možností balíček přikoupit za 390 Kč. V současné době je naleznete zejména v distribuční síti AT Computers.

Ve spolupráci se společností Lenovo nabízí T-Mobile všem, kdo si pořídí, tablet, notebook nebo all-in-one počítač, slevu 50 % na mobilní datové tarify Internet na cesty Standard a Internet na cesty Premium na celé dva roky trvání smlouvy.

Vodafone: V současné době poskytuje Vodafone s partnerem HP k zakoupenému notebooku od HP připojení k internetu na 3 měsíce a USB modem za 1 Kč. Více o akci na www.hpmarket.cz.

Autorizovaní distributoři datových balíčků

Telefónica O2: Zboží je distribuováno přes AT Computers, eD System Czech a 100Mega Distribution.

T-Mobile: Datové balíčky jsou k dispozici u AT Computers, Agora DMT, Fast, Setos, SWS a Tech Data Distribution.

Vodafon: Datové balíčky s modemy jsou dostupné u Telcom a Ppm.

U:fon: Balíčky předplaceného mobilního internetu jsou distribuovány přes Setos a ISC Communication Czech.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: © Ilya Postnikov - Fotolia.com

Komentáře