Zatímco v roce 2011 dosáhl segment sjednocené komunikace a spolupráce v regionu EMEA hodnoty 6,9 miliardy dolarů, v roce 2016 to bude podle odhadů již 11,7 miliardy dolarů.
IDC pak pro příštích pět let předpovídá v tomto segmentu složenou roční míru růstu 10,9 %.
V letošním roce poroste z vyspělých ekonomik v daném regionu meziročně o více než 10 % pouze Německo, následuje Francie s růstem 9,6 % a Spojené království s 7,7 %.
Rusko, Polsko a Česká republika dosahují pro příštích pět let podle odhadů nejvyšší meziroční míry růstu v regionu CEE (střední a východní Evropa). Tento růst bude primárně ovlivněn obměnou zastaralého vybavení za novou generaci podporující např. hlasová řešení.
V regionu MEA (Blízký východ a Afrika) se bude nejvíce dařit Jižní Africe a Turecku, kde firmy začínají masivně investovat do infrastruktury pro lepší integraci komunikačních řešení s orientací na videokonference a kolaborační aplikace.
Nadcházející recese bude mít podle analytiků v příštích pěti letech efekt také na prodej komunikačních řešení a řešení pro spolupráci. Potřeba firem snížit provozní náklady například na cestování, ovlivní poptávku po konferenčních aplikacích, firemních sociálních platformách a videokonferenčních/teleprezenčních systémech.
Jedním z klíčových úkolů pro organizace plánující nasazení sjednocené komunikace a spolupráce bude podle IDC volba správného stupně kombinace technologií, funkcí a aplikací, které nejvíce odpovídají jejich obchodních potřebám.
Zdroj: IDC