GFI Vipre Antivirus přichází na trh ve verzi jak pro domácí, tak pro podnikové uživatele. První cestou na trh mají být především malé a střední firmy.
Prodejní argumenty typu nenáročnosti zátěže systémových prostředků, rychlost a spolehlivost detekce lze slyšet i od další konkurence. GFI chce však bodovat mimo jiné i cenou.
Vipre Antivirus byl vyvinut s důrazem na „štíhlé řešení“, které nebude obtěžovat uživatele hláškami, nabídkami či požadavky, které uživatel stejně nedokáže řešit, uvedl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko.
„Naše antivirové řešení navíc funguje nejen na běžných osobních počítačích, ale také na Mac OS a nejrůznějších mobilních zařízeních,“ dodal Říha k pokrytí platforem.
Že prodejní argumenty pro antivir znáte?
Kromě podpory více platforem řešení Vipre Antivirus 2012 obsahuje antivir, antispyware. Širší verze Internet Security nabídne navíc firewall a filtrování nebezpečných webových stránek.
Podnikovým klientům můžete nabídnout verzi GFI Vipre Antivirus Business a s firewallem pak verzi Vipre Antivirus Business Premium. Řešení pro firmy obsahuje také konzoli pro centralizovanou vzdálenou administraci. Partner může navíc díky on-line platformě dodávat správu a administraci zabezpečení vzdáleně. U produktu lze počítat s lokální podporou v českém jazyce.
Z pohledu rychlosti a účinnosti ochrany GFI argumentuje svou technologií MX-Virtualization (MX-V), která analyzuje chování potenciálního malwaru ve virtualizovaném prostředí. Malware je tak zachycen ještě předtím, než se může spustit na stanici uživatele. MX-V využívá emulátor Dynamic Translation.
GFI tvrdí, že díky technologii MX-V nemusí udržovat nákladnou virovou databázi, což se v konečném důsledku promítá do nižší ceny. Tu však výrobce nezveřejňuje a nechává přímo na nabídce prodejních partnerů.
Zajímavou funkcí Vipre je schopnost kompletně obsloužit migraci z původního nainstalovaného antiviru na nový. Podle slov Roberta Housera, technického ředitele GFI Česká Republika Slovensko, celosvětově uživatelé nejčastěji uživatelé přicházejí z řešení od firem McAfee, Symantec, AVG a Trend Micro (v tomto pořadí). V ČR Vipre údajně nejčastěji nahrazuje Eset NOD32 a AVG.
Licencování, které tu ještě nebylo?
V zásadě GFI nabízí licence na 1, 2 a 3 roky podle počtu chráněných počítačů, přičemž s rostoucím počtem PC klesá jednotková cena. Martin Říha však upozornil na agresivní cenovou politiku pro konkurenční upgrady.
Zajímavou variantou je tzv. Homesite licence, kterou lze pokrýt až 10 počítačů v jedné domácnosti. Úspěch si GFI slibuje i od tzv. Liftime licence, kterou zákazník získá na osm let, přičemž je vázaná na pevnou desku a je povolena jedna změna.
V České republice a na Slovensku GFI Software registruje k dnešnímu dni řádově tisíce uživatelů tohoto antiviru. Partnerská síť čítá kolem 500 resellerů v ČR a SR a výrobce bude usilovat o její růst. Distributorem pro Českou republiku je společnost PB Com.
Zdroj: ChannelWorld, GFI