Společnost GFI Software představila šest klíčových kroků efektivní strategie patch managementu, která v roce 2019 umožní minimalizovat rizika napadení podnikových sítí nejrůznějšími škodlivými aktivitami.
Podle zprávy GFI Software založené na datech organizace The National Vulnerability Database došlo v roce 2017 k výraznému nárůstu zranitelností; bylo zaznamenáno celkem 14 712 zranitelností, což bylo o 128 % více než v roce 2016.
Společnost předpokládá, že počet zranitelností bude na vysoké úrovni i následujících letech – nadále totiž přetrvává vysoká hrozba ransomwarových útoků. V roce 2018 dle GFI Software navíc došlo ke značnému zvýšení počtu případů zneužití počítačů k nelegální těžbě kryptoměn.
GFI Software proto představuje šest způsobů, jak firmu úspěšně ochránit před útoky na zranitelná místa. Mezi důležité strategie patří především pravidelné auditování sítě a kontrola jejího zabezpečení spojená s hodnocením rizik.
Na základě hodnocení rizik je pak dle společnosti možné stanovit, které kritické systémy obsahují největší zranitelnosti a tím pádem jsou bezpečností prioritou. Následovat by mělo nastavení politiky aktualizací, tedy dokumentovat, kdo je za aktualizace zodpovědný a kdy mají aktualizace probíhat.
GFI zároveň zdůrazňuje, že před uvedením aktualizační politiky do ostrého provozu je třeba vyzkoušet její funkci v testovacím prostředí. Po testování přichází realizace a pravidelné prověřování a vylepšování systému.
Zdroj. GFI Software