Fotoreportáž: školení ZyXelu obrazem

Před Vánoci jsme navštívili školení firmy ZyXel a z místa dění vám přinášíme fotografie školících prostor i dojmy účastníků. Jak hodnotí školení samotní aktéři?

Fotoreportáž: školení ZyXelu  obrazemBudova firmy ZyXel je viditelná přímo z Modřanské ulice a zdobí ji nepřehlédnutelné logo Průběh školení, zleva Petr Koudelka (ZyXel) a účastníci Jakub (Nilobit CZ) a Petr (HZS)

V prosinci jsme se zúčastnili školení Security Training USG Level II. Jak samotná školení probíhají jsme již popisovali v reportáži Na školení v ZyXELU zde na ChannelWorldu. Kurz USG Level II. svým obsahem pokrývá hlubší znalosti konfigurace USG zařízení. Účastníci získají pokročilé vědomosti v oblasti UTM funkcionalit (IDP, antivirus, Antispam, filtrování obsahu), konfigurace VPN tunelů (IPSec, L2TP over IPSec, SSL) a možností omezení šířky pásma.

O průběhu školení a získaných znalostech jsme se bavili se dvěma účastníky, Jakubem z firmy Nilobit CZ a Petrem z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.


Jáchym Krasek: Jakou pozici ve firmě zastáváte a jaké jsou vaše úkoly?

Jakub: Ve společnosti Nilobit CZ s.r.o. pracuji od roku 2009 na pozici IT konzultanta. Mám kompletně na starost chod společností, pečuji o jejich potřeby po technologické stránce, navrhuji implementaci vhodných nových technologií, které zákazníci požadují či vyplývají z jejich potřeb, a provádím samotné realizace a konfigurace. Nilobit CZ se zaměřuje předevšŠkolení firmy ZyXelím na italskou klientelu, působící jak v ČR tak v Itálii. Firma se také zabývá distribucí a dodávkou alternativních tonerů značky Tecnolaser.

Petr: Pracuji na pozici správce sítě. Mými úkoly jsou zabezpečení chodu síťové infrastruktury pro Středočeský kraj, správa webu a hotline našich uživatelů.

Proč jste se rozhodli školení účastnit a co předpokládáte, že vaší firmě přinese?

Jakub: Protože se naše společnost stala partnerem ZyXelu a budeme u řady našich klientů implementovat a doporučovat jejich technologie, rozhodl jsem se rozšířit své znalosti a zúčastnit se kurzů, které mě zajímají. Konkrétně jde tedy o kurzy USG Level I a II, které jsem již úspěšně absolvoval.

Účast na tomto školení byla pro naší společnost rozhodně přínosem. Získané znalosti nám kompletně vyjasnili kategorizaci a vhodnost použití určitých typů zařízení ZyWALL USG, pro integrace u našich zákazníků, dle jejich vhodnosti. Udělali jsme si rovněž kompletně jasno v záležitostech speciálních konfigurací jako je Transport routing veřejných IP adres a jejich použití za zařízením ZyWALL USG, jak řádně nakonfigurovat různé typy VPN a podobně.

Petr: Školení jsem se rozhodl účastnit, abych dokázal lépe zastoupit našeho hlavního administrátora. Cílem bylo také rozšíření znalostí, což vede ke zlepšení správy sítě a lepšímu zabezpečení síťového provozu mezi jednotlivými lokalitami HZS.

Jak hodnotíte náročnost školení?

Jakub: Náročnost hodnotím jako střední. Školení se nemůže účastnit každý. Účastník musí mít alespoň základní znalosti a pokud rozumí sítím, má dobrou možnost se na
Galerie
Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze.