Společnost Compos Distribution již po osmé uspořádala konferenci zaměřenou na svět serverových komponentů. Akce se konala 4. 10. v tradičních prostorách hotelu Comfort v pražských Strašnicích a přivítala desítky účastníků.
V devět hodin přivítal hosty marketingový ředitel Jiří Dvořák a záhy předal slovo řediteli společnosti Janu Vostatkovi. Ten zmínil, že Compos Distribution si připomíná dvacet let své existence, a zdůraznil, že ačkoli společnost prošla přirozeným vývojem, její strategie a pravidla hry zůstávají stejné a zákazník u nich zůstává nad obchodními zájmy.
První odborné prezentace dne se ujal serverový architekt Composu Karel Štambera, jenž ve svém šedesátiminutovém bloku účastníky seznámil s aktuálním portfoliem značky Supermicro. Partnery jistě potěšila informace, že dostupnost komponentů se neustále zlepšuje. Nechyběly ani praktické tipy a konkrétní zkušenosti z praxe.
Štambera následně převzal roli tlumočníka anglického výkladu Janusze Klakly, account managera společnosti Toshiba. Ten na úvod nastínil strukturu byznysu Toshiby a následně se soustředil na portfolio externích disků této značky. Neopomněl ani vyzdvihnout, o kolik se svět paměťových zařízení za čtyřicet let posunul, a polemizovat, co nás z hlediska kapacit disků bude čekat v budoucnosti.
Posviťte si na zranitelnosti v síti
Po pauze na kávu vystoupil Jozef Kačala za společnost GFI Software. Ten se zaměřil na zajímavé a aktuální téma – kybernetický audit. Účastníkům vysvětlil proces auditu i jeho benefity, mezi něž patří například evaluace toku dat, odhalení slabin a problémů či compliance. Z produktů GFI představil řešení pro správu a ochranu sítí LanGuard a ClearView a možnosti jejich využití právě při kybernetickém auditu.
Téma softwarové zranitelnosti a mitigace otevřel Václav Zubr, pre-sales enginner společnosti Eset. Upozornil na rizika používání děravého softwaru a vyjmenoval nejčastěji detekované exploity v České republice. Zdůraznil také, že nejrozšířenější pokusy zneužívání chyb cílí na roky známé zranitelnosti, a popsal, jak mohou uživatelům pomoct řešení Eset Vulnerability Management a Eset Patch Management.
Poslední odborný příspěvek dne odprezentoval Jan Kašpar ze společnosti APC by Schneider Electric. Ten se zaměřil na novinky v oblasti záložních zdrojů a související produktové nabídce společnosti včetně volitelného příslušenství. Partnery jistě zajímalo porovnání pořizovací ceny dle doby zálohy.
Po celou dobu konání akce byl účastníkům přístupný i výstavní sál, kde si partneři mohli prohlédnout vybrané produkty a osobně pohovořit se zástupci prezentujících společností. Setkání zakončil společný oběd.
Zdroj: ChannelWorld