Fotoreportáž: podzimní setkání SWS v Čejkovicích 2011

SWS si na své 23. setkání v Čejkovicích objednala krásné počasí. Co na skutečně tradiční akci ještě mohlo partnery překvapit?

Fotoreportáž: podzimní setkání SWS v Čejkovicích 2011Hostesky Aceru rozdávaly účastníkům před vstupem na nádvoří čejkovického zámku energetické nápoje. Počasí přálo, a tak bylo živě i na nádvoří u registrací.

Na podzimním setkání broadline distributora SWS, které se konalo 13. 10. 2011 jak jinak než v Čejkovicích, se partneři opět dočkali vřelého uvítání koláčky a slivovicí. Prezentace probíhaly od rána v pěti sálech, nemeškali jsme a z některých vám přinášíme aktuální informace o produktech i podpoře.

Nádvoří zámku tentokrát patřilo Aceru, generálnímu partnerovi akce, v jehož stanech se reselleři mohli seznámit s většinou aktuálního portfolia od počítačů, notebooků, přes projektory až po tablety a chytré telefony.

Acer také prezentoval aktuální znění partnerského programu a v závěru přednášky upozornil na probíhající promo akce. Až do konce roku můžete získat poukázku na 1 500 Kč za nákup 4 notebooků s technologií TimeLine. K notebookům TravelMate můžete do 31. 12. nabídnout 20% slevu na rozšíření záruky a brašnu zdarma. Ve stejném období Acer odměňuje také za nákupy desktopů Aspire 50-100 body/PC. Při dosažení 500 bodů získáváte smartphone Liquid Mini E300 a za 700 bodů pak Liquid S120.

Petr Hnilička, produktový specialista ze společnosti Canon prezentoval novinky v inkoustových i laserových tiskárnáchPetr Hnilička, produktový specialista z Canonu účastníkům nejprve představil aktuální portfolio inkoustových tiskáren Pixma s oddělenými zásobníky inkoustu a tiskovými hlavami Fine. Vybrané modely jsou vybaveny tzv. Fast Front konstrukcí s přístupem k zásobníku zepředu. Upozornil také, že Canon zavedl cartridge s vysokou výtěžností s označením XL. K přesvědčení zákazníka můžete použít také populární cloudové tiskové služby Pixma Cloud Link.

V oblasti softwaru se věnoval dodávaným aplikacím včetně Full HD Movie Print, která dokáže tisknout fotografie z HD videa Canon, přičemž si z okolních (referenčních) snímků do vybraného doplní co nejvíce detailů. Další funkcí je např. zachycení pohybu prostřednictvím spojení řady snímků do jednoho. Do aplikace Easy-PhotoPrint EX je nově doplněna řada nových obrazových filtrů. V druhé části přednášky se Petr Hnilička věnoval novinkám v oblasti laserových tiskových zařízení.

Rovné podmínky pro resellery?

Na přednášce Lenova vystoupil Jaroslav Rakušan, Think 4P/distribution account manager. V úvodu prodejcům představil tzv. Lenovo club, který je součástí partnerského programu a má zajistit lepší podmínky resellerům na trhu, pomoci při tendrech a garantovat rozumnou marži.

Poté Jaroslav Rakušan ukázal roadmapu notebooků, nejvyšší Thinkpady (T a X) začínají na koncové ceně 18 200 Kč, ThinkPady Edge pro SMB můžete nabídnout za 11 990 Kč, levnější varianty pak od 9 000 Kč. Do domácností se pak spíše hodí Ideapady.

Novinkou jsou tablety s Androidem zaměřené na mobilní profesionály (firmy a podnikatele). Kromě přizpůsobení pro práci jsou chráněny softwarově (šifrování, vzdálená správa). Lenovo k ThinkPad tabletům nabízí řadu příslušenství (pouzdra, docky, elektronické pero a další). Zajímavou novinku pro pracovníky na cestách je také přenosné 14“ LCD připojitelné přes USB pro rozšíření plochy k notebooku.

Patrick Müller předal vylosované účastnici přednášky Symantecu Asus Eee Pad TransformerZa Symantec vystoupili Patrick Müller, který partnerům prezentoval výhody produktů Norton pro spotřebitele a Kristina Hasoňová, která následně představila novinky v Symantec Endpoint Security 2012 (SEP). Symantec připravil „tahák“, který vám pomůže pokládat správné otázky zákazníkovi a zároveň najít odpovědi na jeho potřeby, především v oblasti SMB.

Mezi nové ochranné technologie SEP patří Insight (kontrola souborů na základě reputace sbírané od milionů uživatelů), Sonar (analýza chování a systémová heuristika) a další. Tyto technologie jsou navíc již doplněny i do nové verze Norton Internet Security. Funkce Safe Web Lite pak umožňuje bezpečné vyhledávání a upozorňuje na podezřelé odkazy přímo na stránce.

V závěru pak Kristina Hasoňová partnerům zopakovala, že SEP nabízí komplexní ochranu, integraci technologií do jedné konzole a agenta, rychlejší skenování a nižší zátěž paměti. Součastní zákazníci mají právo upgradu ze SEP 2011. Při přechodu od konkurence můžete klientům nabídnout slevu až 45 %. SMB partneři mají možnost registrace obchodních případů přes tzv. Margin Builder, což má dále zvýšit marži.

Jak Horst Fuchs vařil vejce

Pod heslem „brácha má prima bráchu“, se nesla prezentace Víta Vyhnálka, area sales managera ze společnosti Brother, který se věnoval novinkám u inkoustových tiskáren. Brother uvedl novou řadu Inkjet multifunkcí vč. A3 s duplexním tiskem.

Z inkoustových multifunkcí (tiskárna, skener a kopírka) výrobce uvedl model DCP-J525W, který tiskne rychlostí 33/26 str./min., disponuje rozlišením 6000 DPI, umožňuje připojení přes USB a Wi-Fi a má zásobník na 100 listů. Vyšší modely DCP-J725 a 925 pak nabídnou rychlejší tisk a další funkce. K dispozici jsou i dva modely s faxem.Novinkou jsou speciální startovací inkousty s větší kapacitou na více než 300 stran. Vít Vyhnálek jako "Horst Fuchs" připravuje živou ukázku trvanlivosti laminovaných pásků BrotherBrother přidal nové funkce kopírování průkazových dokumentů, automatického oříznutí skenu a potisku CD/DVD. Tiskárny lze připojit také do Google cloudu bez potřeby použít další ovládače.

Poté Vít Vyhnálek představil nového kolegu. Pavola Zahorana, PT sales managera, který má na starost tisk (ne)laminovaných pásků a štítků, a sám jako „Horst Fuchs“ připravil živou ukázku trvanlivosti pásků Brother, které jsou vhodné pro sklady, elektroinstalace či různé laboratoře.

Brother letos slaví 20 let v ČR a při té příležitosti připravil řadu akcí. U SWS je ve speciální ceně A3 MFP DCP-6690CW (zbývá pár desítek kusů). Ke všem barevným produktům Brother dává zdarma Prestigio GPS navigaci.

Nezapomínejte na promo akce

Martin Moravec, IBM System x a run rate specialist, představil portfolio serverů System x od rackových produktů a towerových serverů (x3100 M3 – x3650 M3) až po high-endové enteprise řešení. V rackových serverech jsou novinkami file servery x3620M3 a x3630M3. Pokud potřebujete klientovi nabídnout server s bohatou výbavou, ale nízkou cenou, IBM doporučuje x3200M3 za 21 306 Kč. Dvousocketový x3400M3 za 31 850 Kč pak disponuje výkonnějším procesorem, min. 2x500GB disky a 2 nebo 2x2GB RAM paměti. Pro virtualizaci je vhodnější server x3550M3 s šestijádrobým procesorem, 8GB paměti a 2x146GB SAS disky, který lze nabídnout za koncovou cenu 45 891 Kč.

V akci IBM nyní dodává i servisní balíčky. Až do 31. 12. 2011 poskytuje bez vlivu na marži 30% slevu na ServicePack. V rámci balíčku jsou garantovány opravy do 24 hodin vč. víkendů a svátků. Z dalších cenových zvýhodnění Martin Moravec upozornil na server S se třemi blade servery osazenými pozicemi, který zvládne 20-30 virtuálníchMartin Moravec, IBM system x a Run rate specialist, partnery upozornil na probíhající promo akce serverů díky Essentials plus kitu VMware, jež je součástí nabídky. Koncová cena 399 999 Kč obsahuje také licence. Základní verze zahrnuje i NBD záruku a iPad, prostřednictvím kterého lze celé řešení spravovat.

Zákazníkům, kteří ještě nemají blade ve své infrastruktuře, můžete doporučit „First in enterprise“ promo. Klient získá jakékoliv blade šasi za 1 korunu a na další alespoň 2 blade servery a přepínače dostane slevu 25-30 %. Podobné promo běží také na eX5 servery, kdy k jedné zvolené konfiguraci klient získá druhou stejnou zdarma. V druhé části přednášky se Martin Moravec zaměřil na úložiště

Tomáš Zloch ve své prezentaci představil kompletní porftolio Huawei pro podniky. Nejprodávanějšími přepínači je podle něj řada S5700. Upozornil také, že všechny řady 2700, 3700 a 5700 podporují PoE (napájení přes Ethernet) a dokáží doručit až 30 W na polovinu portů. Do SMB můžete nabídnout gigabitové switche řady S1700 bez větráků.

Společně se Symantecem (50:50) Huawei dodává komplexní bezpečnostní řešení Eudemon – x s multijádrovou architekturou, které pokrývá bezpečnost i ochranu přístupových bodů. Licence (Antivir, Antispam, IPS, Web Filter) se prodávají na jeden nebo tři roky a jednotlivé řady se od sebe liší především propustností od 180 Mbps pro domácí uživatele až po 15 Gbps.

Nabídnout TN nebo IPS?

Nabídku projektorů LG pro 4. čtvrtletí prezentoval Tomáš Hnilica. Partnery upozornil na rozdíl mezi 3D monitorem a televizorem LG, který dokáže převádět obraz do 3D nativně, LCD monitor k tomu však využívá aplikaci v PC. Zákazníkům, kteří ocení především styl, můžete nabídnout designový model E2290V s TN panelem a HDMI konektorem, nebo případně levnější řadu E60 s designovým stojanem a DVI nebo HDMI vstupem.

Pro fotografy LG dodává LED monitory s IPS panely, které Tomáš Hnilice doporučil ukazovat zákazníkům v přímém srovnání s TN pro poznání rozdílu. Pro fotografy LG dodává LED monitory s IPS panely, které Tomáš Hnilica doporučil ukazovat zákazníkům v přímém srovnání s TN pro poznání rozdílu. Řada IPS6 má pak designově řešený podstavec s HDMI vstupem, panel je ve 22“ nebo 23“ provedení stejný. Hráčům můžete nabídnout 23“ IPS monitor E2370V, který je k dispozici také v různých bundlech.

Monitory LG do kanceláří jsou postavené pro dlouhodobý provoz s nízkou spotřebou. Mají strohý vzhled, nižší úroveň podsvícení a nastavitelný stojan. Především do domácností a rodinám s dětmi můžete prodat monitory s TV tunerem, do kterých LG instaluje FullHD TN panely. Model s označením DF obsahuje navíc subwoofer. Všechny TV modely monitorů jsou vybaveny dálkovým ovladačem i SCART konektorem.

Po přednáškách přišel na řadu workshop v Orlovně pod zámkem. Vybrané informace z některých stánků naleznete přímo u popisků fotografií v galerii níže. Večer se partnerům v zámku otevřel slavnostní raut i prohlídka templářských sklepů a vystoupila jedna z českých superstar, Michal Šeps. Jak celá akce probíhala a jak se partneři bavili? Fotky napoví.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře