Fotoreportáž: Intel Technology Day 2012

26. 11. 2012
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Partnerské setkání společnosti Intel dalo resellerům nakouknout pod pokličku dalších prodejních příležitostí v IT, tentokrát poprvé i v oblasti mobilních zařízení.

Intel Technology Day 2012 se uskutečnil 15. 11. 2012 v hotelu Clarion v Praze. Partnery celým dnem provázel Branislav Ides, channel manažer, který taktéž vedl řadu přednášek.

V první z nich se reselleři seznámili s aktuálními podmínkami partnerského programu Intel Technology Provider, který je dostupný přes portály intel.com/reseller nebo inteltechnologyprovider.com.

Tento web umožňuje partnerům kontaktovat zástupce Intelu, napojit se na pravidelné mailingy a novinky, čerpat marketingové materiály, získat ukázkové produkty, dosáhnout na pokročilou záruku či sbírat body v motivačním programu a další.

Branislav Ides, Radek Hadraba a František FaitProgram partnery dělí tradičně na registrované, zlaté a platinové. Pro status registrovaného resellera stačí vyplnit on-line dotazník na webu, zlatý partner má již stanoven obratový limit a počet absolvovaných školení, platinový má pak obratové cíle a počet školení ještě navýšeny.

Přes partnerský portál jsou taktéž dostupné tzv. Expert školení zahrnující videa, webináře a white papery. Pro udržení statusu gold/platinum nesmíte zapomenout každoročně absolvovat jejich odpovídající množství.

Navíc Intel připravil akci „Go for Gold“, kdy registrovaní reselleři mají možnost získat zlatou úroveň, i když ihned nesplní základní podmínky. Akce platí do 30. 11. Reseller se musí zapsat do kampaně, aktualizovat svůj profil na portálu, připravit kampaň na ultrabook a vydělat 10 flex+ bodů. Standardní kritéria pro status zlatého partnera pak musí splnit do konce roku 2012.

Připravte se na NUC

Intel ve spolupráci s Tech Datou připravil barebone All-in-one počítače, které jsou vybaveny (zatím bezdotykovými) monitory LG. Do skříně vložíte vlastní desku, procesor a další komponenty a můžete jej prodávat pod vlastní značkou.

Úplnou novinkou je tzv. NUC (Next Unit of Computing). Pod tímto označením se skrývá platforma o výkonu ultrabooku v krabičce o rozměrech 10x10 cm. NUC je vybaven procesory Intel Core i3 (časem přibudou další), grafickou kartou HD4000, USB 2.0, LAN, HDMI konektorem a případně Thunderboltem (podle modelu).

Intel NUC (Next Unit of Computing)

Partner pak může podle vlastního uvážení přidat SoDIM paměť (max. 2x4 GB), mSATA SSD disk a Wi-Fi modul. Do NUC můžete použít např. SSD disky Intel řady 525.

NUC podporuje (stejně jako ultrabooky) technologie Wi-Di a Anti-Theft. Součástí balení je také kit pro připevnění k monitoru a zdroj (bez kabelu). Jako potenciální zákazníky můžete oslovit kohokoliv, kdo bojuje s volným místem na pracovním stole (malé kanceláře, retail kiosky, průmysl a embedded systémy – digital signage, ale i domácnosti). U distribuce můžete zakoupit i samostatnou desku z NUC a použít ji pro další řešení.

Ultrabooky přinášejí dotyk a konvertibilní variace

Ultrabooky jsou na trhu od loňského podzimu a nyní na trh přichází jejich třetí generace představující konvertibilní modely s dotykovým ovládáním.

Branislav Ides poskytl jejich jasné odlišení od notebooků a tabletů: Klasickým notebookům při dostatečném výkonu chybí styl nebo rychlost odezvy (např. probuzení ze spánku), tabletům zase chybí výkon, přitom ultrabookům by nemělo chybět ani jedno (mají styl, rychlost i výkon).

Pokud argumentujete zákazníkovi, který váhá mezi levnějším tabletem a ultrabookem, můžete použít závěry průzkumu Nielsen Company. Třemi hlavními uživatelskými důvody pro použití tabletů jsou přenosnost (31 %), jednoduchost ovládání (21 %) a rychlý start (15 %). Ultrabooky přitom nabízejí mobilitu (výdrž přes pět hodin a nízkou váhu), OS Windows a rychlost (start z hibernace do sedmi sekund). Konvertibilní modely přinášejí navíc různé možnosti použití.

Intel a ochrana soukromí

František Fait, technický specialista InteluVšechny ultrabooky jsou vybaveny technologií Anti-Theft, která je součástí 3. generace procesorů Intel Core. Jak při zcizení ultrabooku s aktivovanou technologií postupovat? Uživatel přes telefon nebo on-line podporu požádá klientskou podporu pro zablokování notebooku, resp. pevného disku. Dokud jej uživatel přes portál neodemkne, nelze jej přečíst ani v jiném PC.

Více o bezpečnostních technologiích, které Intel dokáže převést do hardwaru, prezentoval František Fait, technický specialista Intelu. Jde o tzv. Identity Protection (IP), která slouží k bezpečnější autentifikaci uživatelů při přihlašování na vzdálené servery. Zahrnuje kombinaci něčeho, co znáte (heslo, PIN), něčeho co máte (SMS na mobil, kreditní karta, HW nebo SW token) a něčeho, co jste (otisk prstu, sken oka apod.). Intel hardwarový token integroval do svých počítačů (ultrabooky, PC s vPro). IP nyní dokáže poskytnout kromě tokenu také certifikát.

V ultraboocích (a PC vybavených technologií Anti Theft) lze k bezpečnému přihlašování používat tzv. One-time Password, které poskytuje zabudovaný token, jenž korporacím umožňuje verifikovat, zda se uživatel připojuje z důvěryhodného PC. .

Bezpečné zadávání hesel pak zajišťuje tzv. Protected Display (chráněný displej), který u integrované grafiky Intel vstoupí přímo do karty a ochrání zadávání. Uživatel myší navolí heslo na virtuální klávesnici, kterou nedokáže jiný software vidět.

Jak na vzdálenou správu PC vašich zákazníků

František Fait pokračoval ukázkou správy počítačů přes vPro. Partnerům vysvětlil, jak probíhá konfigurace této technologie. Pokud vám vyhovuje konzole, můžete přes příkazový řádek spustit aplikaci Configurator doplněnou o několik parametrů (ty si můžete předpřipravit).

Alternativou je tzv. Wizard s GUI – nástroj, kterým lze konfigurovat poprvé vytvořený XML soubor. Za použití výchozího nastavení trvá vytvoření konfiguračního souboru ani ne minutu. Počítač lze pak vzdáleně ovládat přes internetový prohlížeč (je potřeba znát IP adresu, port a přihlašovací údaje).

Profi nástrojem pro využití vPro je pak framework PowerShell, který je součástí Windows. Můžete v něm zadávat příkazy buď přes příkazovou řádku, nebo přes jednoduché GUI od Intelu. Dále lze použít také VNC Viewer.

Intel v mobilním světě

Radek Hadraba, který má v Intelu nyní na starost telco channel, seznámil partnery se současnými modely tabletů a smartphonů, které běží na platformě IntelRadek Hadraba, který má v Intelu nyní na starost telco channel, seznámil partnery se současnými modely tabletů a smartphonů, které běží na platformě Intel. Aktuálně jsou na trhu již zařízení od společností Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, LG, Samsung a ZTE.

Spíše pro domácí uživatele jsou určeny tablety s procesory Intel Atom. Konvertibilní modely s procesory Core i3 a vyšší pak můžete nabídnout spíše pro komerční použití.

Novinkou mezi mobilními procesory je dvoujádrový Intel Atom Z2760 s optimalizovanou výdrží na baterie více než 10 hodin. V tzv. „connected standby“ módu by měl udržet zařízení až tři týdny.

Intel zrychluje vývoj Atomu. Příští rok tak proběhne u Atomu zároveň „tick“ i „tock“ pokrok a do roku 2014 se dostane z 32 nm na 14 nm technologii.

V rámci své přednášky se Radek Hadraba zaměřil také na „vyvracení mýtů“ u mobilních procesorů Intel. Ukázal účastníkům srovnávací testy, ve kterých se jednojádrový procesor Intelu vyrovná vícejádrovému čipu Nvidia Tegra 2 a nejnovětší procesor Intel v modelu Motorola Razr I taktovany na 2 GHz dokáže držet krok i s aktuálními modely vicejádrových zařízení.

bitcoin_skoleni

Většina aplikací pro mobilní platformu Android, je již kompatibilním i se systémem x86 od společnosti Intel, proto není důvod se obávat nedostupnosti aplikací pro smartphony založené na procesorech Intel.

Součástí konference byla také výstavka hardwarových partnerů a distributorů spolupracujících se společností Intel. Reselleři si na jejich stáncích mohli vyzkoušet nejnovější produkty a prodiskutovat případné obchodní dotazy. Intel Technology Day pak zakončila tombola.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Eset: Češi riskují s daty, podceňují zálohy i bezpečnost
Eset: Češi riskují s daty, podceňují zálohy i bezpečnost
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
eD system bodoval u HPE, je distributorem roku v oblasti SBP
eD system bodoval u HPE, je distributorem roku v oblasti SBP
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
T-Mobilu mírně klesly tržby, spotřeba dat dál stoupá dvouciferně
T-Mobilu mírně klesly tržby, spotřeba dat dál stoupá dvouciferně
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci