Fotoreportáž: Epson RoadShow

Epson uspořádal 19. 10. 2010 prezentaci nových produktů z oblasti tisku, skenování, projekce i multimédií, která fungují jako součást řešení. Podívejte se, co nabízí.

Fotoreportáž: Epson RoadShowUkázka POS materiálů zahrnující tisk na fólie. Velkoplošný tisk a jeho možnosti.

Navštívili jsme výstavní prostor v hotelu Don Giovanni v Praze, kde Epson představil obchodním partnerům i novinářům aktuální portfolio produktů a řešení. Samotný prostor byl rozdělen do několika oblastí (velkoformátový tisk, výhody inkoustových řešení pro firemní tisk, řešení firemního skenování, pokladní systémy a POS řešení, ale také projektory, možnosti jejich využití ve školách, firmách i domácnostech). Samostatně pak mohli návštěvníci vychutnat provizorní domácí kino špičkové kvality.

Naši největší pozornost strhl interaktivní stůl X-Desk. Projektor Epson umístěný uvnitř stolu a připojený k PC promítá přes polopropustné sklo obraz na pracovní desku. Ovládání pak zajišťují infračervené kamery, které detekují dotyk na skleněné desce. Produkt budoucnosti, který zatím nachází (podobně jako Microsoft Surface) uplatnění v nadnárodních korporacích, stojí zatím téměř půl milionu korun. Epson je nicméně dalším výrobcem, který dokazuje, že budoucnost patří ovládání pohybem či dotykem a nebojí se v této oblasti investovat do vývoje.

Zaujalo nás také řešení pro školy a prezentační místnosti. Interaktivní projektor Epson EB-450Wi s velmi krátkou projekční vzdáleností je přes držák připojen přímo k projekční tabuli (dodáváno partnerem) a představuje tak kompaktní řešení, které může cenou snadno konkurovat interaktivním tabulím. Své využití nejen ve školství si zajisté najde i přenosný vizualizér ELP-DC06, který lze zapojit přímo do projektoru a nahradí tak doposud užívaný meotar.

Epson si od třetích stran nechává dodávat také software. Záměrně se tak staví do role specializovaného výrobce technologie, která může být součástí dalších řešení z různých oblastí napříč byznysem. Příklady spolupráce  s výrobcem představily firmy Abby, Prestige, nebo Elo.

Distributoři i reselleři se tak mohli prostorem volně procházet a získávat podrobné informace z aktuální nabídky výrobce. Pokud jste na Epson RoadShow chyběli, nabízíme vám krátký pohled do galerie:
Galerie
Komentáře