Fotoreportáž: ABC Data uspořádala ShowIT 2011

V pražském hotelu Mövenpick se 11. 10. 2011 konalo setkání VIP partnerů broadline distributora, společnosti ABC Data. S čím distributor překvapil na své „šou“?

Fotoreportáž: ABC Data uspořádala ShowIT 2011Registrace na ShowIT v hotelu Mövenpick Prague. Obchodní ředitel ABC Daty, Ondřej Radovnický, vítá partnery na ShowIT 2011.

ShowIT zahájil Ondřej Radovnický, obchodní ředitel společnosti ABC Data, s důrazem na hlavní cíl – posílit pozici firmy ve střední a východní Evropě. Připomenul také, že pokrytí stále zajišťují dva sklady, z toho Sosnovec z jižního Polska zásobuje Českou a Slovenskou republiku. Distributor také posiluje své key account managery pro jednotlivé regiony – Praha, Brno, Ostrava.

Za Microsoft pak vystoupil Václav Rada, partner account manager, který se podobně jako na ostatních konferencích věnoval přehledu licencí a prodejním příležitostem např. v podobě konverze softwarového pirátství. Ačkoliv zatím nemohl říct více k Windows 8, poradil partnerů, že si již mohou stáhnout a vyzkoušet první vývojářskou verzi. Partnerům dále poradil jak nabídnout Office, které oproti bezplatným alternativám obsahují řadu funkcí a přizpůsobení šetřící při každodenní práci sekundy a za rok v celku hodiny až dny práce. Představil také aktuální nabídku Windows Server, včetně edice Home pro domácnosti.

Losování výherce v tombole po přednášce HPHP prezentovalo aktuální nabídku laserových tiskáren LaserJet Pro, které disponují funkcemi jako je Smart Install – po zapojení se tiskárna sama nastaví a tisknout lze již za dvě minuty, nebo technologií automatického vypnutí/zapnutí. Pro bezdrátový tisk z mobilních zařízení lze použít technologii HP ePrint, která dovoluje odeslat dokument na tiskárnu e-mailem.

Přednášející zmínil také probíhající promo akce jako např. 10% cenové zvýhodnění na dvojitá balení tonerů (Dual pack) a bonus k tiskárně HP P2055db, ke které u ABC Daty získáte tři balení toneru zdarma. Robert Šárik se pak věnoval představení portfolia inkoustových tiskáren.

Tomáš Mathauser, key account manažer z D-Linku, představil aktuální nabídku síťových produktů a úložišť. Jedním z argumentů D-Linku je „green program“ pro nastavení hibernace, a dalších funkcí pro úsporu energie NAS.  Konkrétně pak představil dvoudisková úložiště D-Link ShareCenter s UPnP Media Serverem pro přímé streamování na televizor, souborovým serverem a klientem pro BitTorrent. Úložiště také umožňují zálohování na USB port stiskem jednoho tlačítka, či nastavení print serveru přes USB. Poté se zmínil o mediálním centru Boxee Box, aktuální nabídce IP kamer a síťových videorekordérů vč. služby mydlink.

Výstavka produktů Samsung (vpravo byznys monitory)Produktový specialista Stanislav Coufal představil nabídku byznysových monitorů Samsung pro 4. kvartál. Nastupujícím trendem jsou 3D monitory, na což Samsung reagoval navíc uvedením nového panelu UltraClear, který pokrývá 100 % RGB gamutu (modely SA700, SA750 a SA 950, a modely s TV tunerem TA750 a TA950). Prémiové monitory pak Samsung dodává ve velikostech 23“ a 27“. Veškerá elektronika je u nich schovaná v podstavci, a z monitoru tak nevyčuhují kabely. Samsung nabízí také tzv. HUB monitory řady CA, které se spárují s USB donglem v počítači, a umožňují bezdrátově připojit k PC další periferie.

Milan Kovanda z Profuturo Consulting následně oznámil započetí spolupráce se Samsungem, k jehož tiskárnám dodávají technologii správy tisku SafeCom využívající bezkontaktní karty. Upozornil také, že tiskové úlohy jsou až do dokončení šifrovány.

Společnost Intel na konferenci zastoupil Adam Raška. Prezentoval aktuální nabídku procesorů Sandy Bridge, tentokrát se však na související technologie soustředil z pohledu požadavků a potřeb uživatelů. Vyvětlil pak výhody technologií pro konverzi video formátů, bezdrátový přenos videa, editaci fotografií či hraní her. Následně se věnoval platformě ultrabooků, která bude již brzy uvedena na trh.

V dopoledním bloku pak mezi přednášejícími vystoupili také zástupci společností Toshiba a Asus.

Colorovo, česko-polský spotřební materiál

Novou značku Colorovo představil Dobroslaw Weresko, člen představenstva ABC Data. Nápad na vlastní alternativní spotřební materiál vznikl v Polsku, ale technologickým partnerem je česká firma. Od června se Colorovo začalo postupně prodávat na jednotlivých trzích střední a východní Evropy.

Aktuálně ABC Data nabízí více než 200 produktů Colorovo pro 1 200 modelů nejpoužívanějších tiskáren. Wereszko naznačil, že se produktový rozsah této značky bude postupně rozšiřovat pravděpodobně do oblasti IT příslušenství (např. datové nosiče).Ondřej Radovnický, obchodní ředitel, a Dobroslaw Weresko, člen představenstva společnosti ABC Data

V pěti zemích Evropy má Colorovo již na 1 500 zákazníků, přičemž dosavadní poměr reklamací činí 0,5 %. Na Colorovo ABC Data nabízí doživotní záruku (do doby než je vyčerpána náplň).

Na webu Colorovo naleznete také konfigurátor spotřebního materiálu, web v blízké době obsáhne také prodejní síť prodejních partnerů Colorovo s regionálním rozdělením.

Ivana Redajová, marketingová manažerka, následně na tento spotřební materiál oznámila aktuální promo akce. Do 28. 10. na A-Konto  při nákupu tiskáren ziskáte bonus, který můžete okamžitě uplatnit na nákup Colorovo. Každý pátek ABC Data navíc připravuje od 9:00 do 18:00 co hodinu slevu na vybraný produkt z portfolia Colorovo.

Poté následovala prezentace produktů Linksys by Cisco channel account manažera Kamila Śliwského, o jejichž novinkách a promo akcích jsme vás informovali nedávnou zprávou. Cisco spouští také nový český partnerský web, prostřednictvím kterého lze také zažádat o zápůjčky.

Ultrabook od Aceru pod 20 tisíc korun

Dušan Drobilík, který má na starost commercial portfolio společnosti Acer, se věnoval celé nabídce od netbooků (10“ a 11,7“ s procesory AMD Brazos), notebooků, tabletů až po desktopové PC. Vlajkovou lodí v noteboocích Acer jsou Aspire Ethos s odnímatelným touchpadem, který lze používat jako dálkový ovladač.

Ultrabook Acer Aspire S3 nabídnete již za 19 990 KčProduktová série TimelineX nabízí podle Aceru extrémní výkon a extrémní výdrž při vysoké mobilitě. U profesionální řady TravelMate TimeLineX Acer zvolil hořčíkovo-hliníkové šasi a řady TM8473 a TM8573 navíc umožňují připojení do dockovací stanice ProDock.

Úplnou novinkou je ultratenký, lehký profesionální notebook TM8481 se 14" LED bezrámovým displejem. Řada notebooků TravelMate 6495/6595 obsahuje zároveň čip Intel vPro pro vzdálenou správu a bezpečnostní technologii Anti-Theft.

Acer také jako jeden z prvních uvádí na trh ultrabook Aspire S3 s tloušťkou 13 mm, váhou 1,4 kg a víkem ze slitiny horčíku a hliníku. S procesorem Intel Core i5, kombinací HDD a 20GB SSD jej budete moci nabídnout za 19 990 Kč. Dále Dušan Drobilík představil nabídku tabletů Iconia, multimediální přehrávače a projektory vč. LED technologie.

Martin Kozdera, channel manažer Oki, partnery tradičně naučil básničku „Na tiskárny Oki, záruka tři roky“ (na vybraná zařízení navíc tři roky on-site). Oki se soustředí především na nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a také k tiskárnám dodává zdarma software pro sledování a řízení tiskových nákladů.

Portfoliem tiskáren výrobce pokrývá formáty A6, A5, A4, A3 a také tisk na bannery v délce až 132 cm. Kromě LED tiskáren a multifunkcí Martin Kozdera partnerům připomenul nabídku jehličkových tiskáren, na kterých je stále velmi slušná marže. Z vybraných barevných modelů LED tiskáren pak partnerům doporučil C310dn a C330dn a C510dn a C530dn, která je s doporučenou cenou 10 188 Kč s DPH, kapacitou toneru 3 500 stran a rychlostí tisku 26/30 str./min. Martin Kozdera, channel manažer ve společnosti Oki, předává cenu jednomu z účastníků přednáškynejprodávanějším modelem.

V černobílých tiskárnách Oki nabízí např. B411 a B431, které jsou vybaveny GDI skriptem a seriál portem, kterým se dají obsloužit např. firmy, které používají ještě účetnictví v DOSu. Upozornil také na poslední kusy Oki MC860 s 10% slevou, v portfoliu ji nahradí MC851 a MC861.

V oblasti podpory prodeje Martin Kozdera resellerům poradil, ať se ozvou, pokud potřebují nabídnout lepší tendrové ceny. Oki také poskytuje zpětné rabaty, tzv. okizaci (výzdobu) prodejen, demo tiskárny a ukázky tisku, prezentace v showroomu, kalkulace nákladů. Všechny informace naleznete na webu okipartner.cz.

V závěru přednášky představil aktuální promo akce. Koncoví zákazníci získají k barevné A3 tiskárně nebo multifunkci čtečku Kindle 3, pro dealery Oki nabízí za obrat 80 tis. Kč v hardwaru vysavač iRobot nebo netbook Lenovo. K vybraným modelům jsou pak dispozici Tesco poukázky v různé hodnotě.

Co na show nesmí chybět? Tombola, Izer a Verona

Línii přednášek uzavřela prezentace společnosti Logitech (jejich novinky připravujeme v další reportáži), po které následovalo losování tomboly o hodnotné ceny, které věnovala ABC Data i výrobci účastnící se akce.

Večer se partneři přesunuli do nedalekého klubu Phenomen, kde na ně kromě bohatého rautu čekalo vystoupení Zdeňka Izera v rozličných rolích, které poslaly účastníky smíchy několikrát do kolen. Po pauze na drink pak Izer rozjel kolo týmových soutěží, ve kterých partneři soutěžili např. rychlosti uhádnutí popisované věci či v pantomimě profesí. Po vyhlášení vítězného týmu, který vyhrál soudky piva, partnery roztančila kapela Verona, o čemž se můžete přesvědčit ve fotogalerii níže.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře