Fotoreportáž: 22. setkání partnerů SWS v Čejkovicích

Jarní setkání obchodních partnerů SWS se v Čejkovicích konalo po 22. Co všechno se událo na celodenní akci, kterou navštívilo na 330 partnerů?

Fotoreportáž: 22. setkání partnerů SWS v ČejkovicíchPartneři čekají na zahájení programu na nádvoří zámku Čejkovice. Přivítání se chopili Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS, spolu s Jiřím Kyselou, generálním ředitelem společnosti Dell Computer.

Na dubnovém setkání obchodních partnerů společnosti SWS se plně projevilo aprílové počasí. Po bohatých zkušenostech z předchozích 21 setkání se tak tradičního uvítání slivovicí a vdolečky partnerům dostalo pod téměř zcela zastřešeným nádvořím Čejkovického zámku.

O celodenní program se na nádvoří postarala společnost Dell, jako generální partner, společně s dalšími hlavními partnery. Dell tentokrát akci pojal jako setkání s rytíři u kulatého stolu a kromě představení klientského portfolia ve jménu bájného meče Latitude a nabídky úložišť ve znamení Compellent zpestřoval program soutěžemi v oblékání rytířské zbroje či zásahu pohyblivého terče mečem (samostatnou reportáž z Dellkovického hradu naleznete zde). Nejen o „bezpečnost účastníků“ se postarali partneři AVG, Kerio a Symantec ve vedlejším stanu, které doplnil Belkin se svou rallye na vozítkách Segway. SWS WorkshopV podzámčí mohli partneři navštívit venkovní stan společnosti Epson, ve kterém vystavovala aktuální nabídku inkoustových tiskáren a Lenova s výstavkou Ideapadů a Thinkpadů.

Celkem na čtyřech místech byly pro návštěvníky připraveny přednášky třiceti výrobců, po nichž si mohli produktové novinky „osahat“ a více prodiskutovat na podvečerním workshopu. Rozpálení z nabitého obsahu se mohli na nádvoří zchladit také u stánku se zmrzlinou anebo zahřát a zasytit u grilovaných pochoutek a svařeného vína.

Co jsme stihli z přednášek?

Petr Hnilička ze společnosti Canon partnerům prozradil, že ačkoliv trh skenerů čeká podle GfK útlum, pro prodej CanoScan LiDE 110 mohou argumentovat nízkou cenou a napájením přes USB. Dále představil řadu multifunkčních zařízení Pixma, z nichž většina již disponuje Wi-Fi modulem, dvěma podavači papíru a vyšší modely dělenými cartridgemi. Partneři Canonu se teď také mohou zapojit do Bonus Programu, ve kterém sbírají body za prodej laserových tiskáren a multifunkcí, které pak mohou směnit za různé výhody.

Podmínky a výhody partnerského programu Fujitsu představil Tomáš Vodička. Na základní úrovni Partner mají prodejci podporu regionálních zástupců, přístup do portálu Cesta samuraje, marketingovou a prodejní podporu, zápůjčky a přístup na partnerský portál. Select Partneři se mohou certifikovat např. v oblasti mobilních produktů a řešení či serverů a úložišť. Navíc mají přístup k projektovým cenám, presales podporu, vyšší úroveň zviditelnění a smluvně nastavené byznys plány. Select Experti pak mohou využít přímé prodejní podpory a získat servisní autorizaci.

Roman Vejražka Epsonu partnery upozornil na možnost projektových slev a individuálních cen nákupů projektorů. Řadu výhod můžete čerpat také zařazením do partnerského programu.  Pro bližší informace jej můžete kontaktovat na tel.: 548 427 815 nebo e-mailu: roman.vejrazka@epson.cz. Pavel Dvořáček prodejcům poradil, že pro modely tiskáren i multifunkcí Epson naleznou odpovídající cartridge a jejich výtěžnost na www.epson.eu/pageyield. Jednoduchý systém značení náplní podle zvířat zůstává (inkousty se znamením opice nahrazují lišky). Epson uvedl také dvě černé multifunkční tiskárny MX20, se kterými chce více proniknout do kanceláří a otevřít si cestu ve výběrových řízeních. Letos je ještě v plánu 15 nových modelů laserových tiskáren a MFP, business inkjet multifunkce a update dalších inkoustových tiskáren.

Petr Janovský z Microsoftu připravil přehled licencování a výhody jednotlivých licenčních modelů. Jeho kolega Václav Rada se věnoval možnostem Windows 7 a Martin Ulčák připomněl první výročí Microsoft Office 2010 na trhu, které potom společně s partnery oslavili vínem a sladkým dortem na workshopu.

O zábavu bylo na nádvoří mezi přednáškami postaráno. "Hlavně nic nezvedej," varoval kejklíř zapojeného účastníka.Na nádvoří zámku Libor Tošovský lákal partnery na příslušenství Belkin, které si stále drží slušné marže. Např. USB huby prodáte s 30-50 % ziskem. Tahákem pro „zelené“ nadšence jsou přepěťovky, které šetří energii spotřebovanou zařízeními zapojenými ve standby módu. Dostupné jsou modely s dálkovým ovládáním i časovačem. Připlatit u vás zákazníci mohou i za routery Belkin, které sází na jednoduchou obsluhu a multimediální funkce.

Novinky v monitorech Philips lokálně zastoupených MMD prezentoval Milan Krejzlík. Tzv. PowerSensor dostupný v byznys modelech, který monitor vypíná podle toho, zda před ním někdo sedí, se od léta dostane také do většiny consumer LCD. Všechny nové modely již mají LED podsvícení a dosahují průměrné denní spotřeby 10 W. Cenu můžete u zákazníka obhájit také zahrnutým on-site servisem, který dodává Asupport. Spotřebitele zaměřené na design můžete oslovit s řadou X-line s podsvíceným rámečkem. Naopak v kancelářích může zaujmout pivot, který dokáže vybrané modely postavit až 10 mm nad úroveň stolu, což se při napojení na nízký notebook hodí. Na demo produkty nyní Philips nabízí 25% slevu, jejíž podmínkou je vystavení zapnutého monitoru na prodejně.

Petr Koudelka ze ZyXelu hned na začátku přednášky upozornil partnery na aktuální promo akce. Do 31. 8. probíhá Šrotovné na firewally a nově ZyXel ve spolupráci s Epsonem připravuje až 100% slevu na tiskárnu při nákupu USG 20/20W/50. Návštěvníky přednášky čekala ukázka streamování videa s přenosem dat přes elektrickou zásuvku. Tyto Ethernetové adaptéry do zásuvek ZyXel prodává pod značkou HomePlug. Verze PL100 nabídne rychlost až 85 Mbps a 56-bitové šifrování, vyšší verze PLA-401 pak až 200 Mbps a 128-bitové šifrování AES. Od dubna ZyXel připravuje nové routery NBG 4115 (s českým menu) a NBG 4615. Oba disponují funkcí NetUSB, která dokáže nasdílet v síti jakékoliv USB zařízení. Od května bude také dostupný nový firmware s češtinou pro storage.

Fotografie z dalších přednášek a stánků, které jsme navštívili v rámci workshopu, naleznete ve fotogalerii níže.

Večer po bohatém rautu následoval koncert skupiny Hamleti, ohňostroj a prohlídka Templářských sklepů. K tanci vyhrávala ve sklepě cimbálová muzika a ve vedlejší barové místnosti partneři vířili virtuální peníze v mobilním casinu.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře