Partneři společnosti Asbis se sjeli v hotelu Tři Věžičky nedaleko Jihlavy, kde byli uvítáni jako superhrdinové. Letošní setkání BYOS (Build Your Own Server) se totiž neslo v komiksovém duchu a na prezentace značek probíhaly pod přísným dohledem Batmana.
Účastníky pozdravil generální ředitel Asbisu Petr Dupák, jenž mimo jiné podotkl, že vedle oblastí VAD a objemové distribuce se společnost nově zaměřuje i na oblast byznysových řešení. Po stručném úvodním slovu již přišly na řadu prezentace výrobců.
Více dat? Pro Western Digital žádný problém
Catagay Kilic ze společnosti Western Digital začal prezentaci průřezem technologiemi, jež značka využívá. Zdůraznil, že společnost zvládá kompletní vývoj a výrobu řešení a udržuje si svoji pozici inovátora v oblasti paměťových technologií.
V rámci prezentace produktového portfolio Cilic poukázal, že Western Digital v současné době dodává na trh disk HDD o kapacitě 14 TB a vzhledem k neustále rostoucímu objemu dat pracuje na dalším zvyšování kapacity.
Kingston vyzývá k tvoření zásob
Za Kingston vystoupil Marcin Kaczor, jenž hned v úvodu poukázal na rostoucí ceny pamětí a vyzval resellery, aby si vytvořili zásoby pro maximalizaci zisku z prodeje. Dále uvedl, že koncem prázdnin by se v ceníku měly objevit paměti 64 GB DDR4 EMC.
Nejdůležitějším poselstvím Kaczora pro resellery bylo zdůraznění, že bez ohledu na značku paměťových zařízení je lepší do serveru použít nejlevnější enterprise disk než nejdražší desktop disk. Podle něj nabízejí významně vyšší odolnost.
Intel: Budoucnost je zde
Bogdan Georgescu jménem společnosti Intel nastínil situaci na trhu SSD disků. Podotkl, že trh se momentálně potýká s určitou nasyceností, která tlačí ceny disků dolů. Tato situace by podle Intelu měla vydržet až do konce roku.
Dále zdůraznil, že Intel i nadále investuje do výstavby datacenter v Novém Mexiku a v Číně. Aktivně tak reaguje na neustále rostoucí objem dat; Gerogescu v tomto kontextu podotkl, že roste především objem dat z mobilních aplikací typu Instagram či WhatsApp.
Legrand podporuje (nejen) byznys
Prezentaci společnosti Legrand vedl Lukáš Ondroušek, který nejprve stručně představil podnikání firmy a poté popsal, jak se Legrand podílí na obchodní podpoře včetně návrhů řešení, přípravy podkladů pro tendry a projektovou ochranu.
Daniel Hlavsa poté představil produktové portfolio s důrazem na zálohu napájení. Zdůraznil, že Legrand nabízí řešení pro téměř všechny aplikace a dodal, že mezi zákazníky firmy patří například i jaderná elektrárna Mochovce či serverovna VŠE.
Gigabyte se zaměřuje na edge computing
Andie Yenová ve své prezentaci představila značku Gigabyte a její působení od založení v roce 1990 až do současnosti. Zdůraznila, že Gigabyte se v letošním roce bude více soustředit na oblast edge computingu.
Následně uvedla produktové portfolio značky, jež zahrnuje základní desky, servery či hyperškálovatelná řešení. Yenová zároveň vyzdvihla, že Gigabyte vedle vývoje a výroby produktů poskytuje i související servis.
AMD uvede Epyc Rome ve třetím čtvrtletí
Za AMD vystoupil Michal Sztemon, který představil novinky v oblasti škálovatelných řešení. Zaměřil se na serverové procesory pro datacentra Epyc a poukázal na nové rozšíření sady nástrojů pro správu softwaru serverových procesorů této řady.
Sztemon také naznačil, že provozovatelé datacenter budou v blízké budoucnosti potřebovat vyměnit své procesory za výkonnější zařízení, což představuje zajímavou příležitost pro resellery, které by měli využít.
Na závěr představil aktuální novinku výrobce, výkonný procesor AMD Epyc Rome. Římský ultraprocesor by podle Sztemona měl být uveden na trh v průběhu třetího kvartálu tohoto roku, pravděpodobně již v srpnu.
Supermicro pro všechny
Paul Gagnon ze společnosti Supermicro uvedl novinky v produktovém portfoliu značky ze všech cenových kategorií. Představil řešení BigTwin a FatTwin a poukázal na to, že výrobce nabízí zařízení pro široké spektrum zákazníků.
QNAP nabídne software od Linuxu
Václav Štajner svoji prezentaci značky QNAP oživil soutěží o batohy s produkty výrobce a úvodním videem s představením QNAPu. Zdůraznil, že společnost se orientuje na zákazníky z řad velkých podniků, SMB i domácích kanceláří.
Z produktů upozornil na třetí generaci duálního řadiče ZNF NAS ES1686dc, jenž bude brzy uveden na trh, a na cenově dostupné třípozicové úložiště NAS. Na závěr podotkl, že software QTS 4.4.1 běžící na linuxovém jádru bude k dispozici od konce května a nabídne nové aplikace i funkce.
Eaton vyvíjí a vyrábí v EMEA
Za společnost Eaton se představil Peter Augustin, jenž se věnoval novinkám značky v oblasti správy a distribuce napájení. Zaměřil se na kyberbezpečnostní vylepšení komunikační karty Eatonu, která nyní nabízí vylepšené šifrování a správu hesel.
Dále představil vylepšenou verzi Eaton Rack PDU G3+, která bude k dispozici na přelomu druhého a třetího kvartálu. Vyzdvihl, že návrh, vývoj i výroba produktu probíhá v regionu EMEA. Novinka je určená pro datacentra a zvládá teplotu až do 60 °C.
Infortrend potěšil organizátora oceněním
Andy Czeremanski jménem společnosti Infortrend představil produktové portfolio značky zahrnující úložné servery pro podniky všech velikostí. Účastníkům ukázal i příklady úspěšné aplikace zařízení Infortrendu v oblasti médií i vládních organizací.
V druhé části prezentace se zaměřil na úložiště pro hybridní cloud řady GSc a jejich výhody. Na závěr pak překvapil zástupce společnosti Asbis předáním ocenění pro nejlepšího distribučního partnera roku 2019.
Praktické ukázky Microsoftu
Jan Hájek z Microsoftu nabídl praktickou ukázku in-place upgradu serveru Windows na verzi Desktop Experience 2019. Během instalace představil vylepšení Windows Serveru 2019, který nově obsahuje rozšířené možnosti zabezpečení.
Zmínil i program Windows Insiders, jenž nabízí budoucí funkcionality serverů k vyzkoušení ještě před jejich uvedením. V neposlední řadě popsal rozdíly mezi Long-Term Servicing Channelem a Semi-Annual Channelem.
Poukázal i na Azure Upgrade Center, vyčerpávající příručku Migrating Roles and Features a vylepšenou platformu docs.microsoft.com, která prošla výrazným přepracováním a nabízí větší přehlednost než dříve.
Seagate se soustředí na HAMR
Prezentace společnosti Seagate se chopil Marek Říhošek, jenž představil portfolio disků HDD určených pro širokou škálu zákazníků. Podotkl, že Seagate vyrobil již přes 40 000 disků HAMR a plánuje uvést řešení i pro partnery.
Zmínil se i o strategii Seagatu v oblasti disků SSD. Přestože společnost v tomto segmentu plánuje expandovat, Říhošek zdůraznil, že to v žádném případě neznamená, že by výrobce začal zanedbávat svůj hlavní byznys s pevnými disky.
AIC se představuje
Poslední prezentace patřila Ernst-Janu Dijkovi z AIC. Uvedl, že tato taiwanská společnost byla založená v roce 1996 a v současné době působí v Asii, Evropě i Severní Americe. Evropská pobočka AIC se nachází v Nizozemsku.
Ve druhé části představil produktové portfolio výrobce, které zahrnuje procesory, základní desky či serverová šasi. Dodal také, že do partnerského ekosystému AIC patří například Toshiba, VMware, Western Digital či Samsung
Superhrdinové k vašim službám
Partneři Asbisu dostávali za účast na prezentacích samolepky. Po nasbírání deseti samolepek měli možnost zúčastnit se tomboly o zajímavé ceny, mezi které patřil například procesor AMD Ryzen 7 či Lego.
Večerní neformální program nabídl Jokerovy fantastické karetní triky či služby profesionálního rychlokarikaturisty. Největší úspěch však u účastníků sklidily tanečnice Marvel Dancers s působivou vizuální show.
Zdroj: ChannelWorld