Tradiční technický seminář společnosti Asbis CZ se uskutečnil 19. 5. v rezortu Čapí hnízdo v Olbramovicích. Partnery, kteří prodávají a staví především servery, přivítala vedoucí marketingu Kateřina Vymazalová. Od ní převzal slovo nový generální ředitel Petr Jandík. Nový šéf Asbisu partnery seznámil se svými hlavními plány (více zde). Z distribuční společnosti, která obsluhuje zejména oblast komponent, chce udělat broadlinera se specializací a odborností na servery a hlavně širokým portfoliem.
Neznamená to však, že by Asbis začal mohutně nabírat nové značky. Z každé oblasti si naopak vybere několik výrobců, kteří se nebudou kanibalizovat. Petr Jandík tak chce z Asbisu udělat „one-stop shop“, který bude využívat výhod lokálního skladu, ale i kapacit silného slovenského zastoupení.
Po poděkování partnerům seznámila Katka Vymazalová účastníky s celodenním programem. Po přednáškách se partneři mohli těšit na golfovou akademii, projížďky na koních, rybaření a samozřejmě soutěže o lákavé ceny. Večer po grilování byla vylosována tombola.
Z přednášek
Iva Bednářová ze společnosti Seagate shrnula změny ve společnosti (nové logo, rozšíření portfolia skrze řadu akvizic).
Připomenula také podmínky a možnosti čerpání partnerského programu, kde můžete za nákupy u autorizovaných distributorů ve zpětných bonusech získat až 12 500 dolarů za kvartál. Upozornila také na disky s označením Rescue+, které v ceně zahrnují během tříletého období jednu možnost záchrany dat. Marek Řihořek poté představil produktové roadmapy disků pro NAS, dohledové systémy, enterprise performance, enterprise capacity a value (pro archivaci velkých objemů dat).
Za společnost Supermicro prezentovala Razan Arab, které sekundoval produktový manažer Lukáš Vach z Asbisu při ukázkách hlavních produktových novinek.Razan ukázala, jak společnost bez ohledu na krizi dlouhodobě roste. V serverech shrnula upgrady procesorů na Intel Haswell. Vypíchla architektury Twin a FatTwin, kterým v porovnání se standardními blade servery stačí polovina zdrojů/napájení, dále žiletkové řešení X10 MicroBlade s velmi vysokou hustotou, řadu MicroCloud a high-endové servery 4-way MP. Shrnula také nabídku snadno škálovatelných storage řešení NexentaStor.
Lukáš Vach rovnou navázal prezentací novinek u společnosti Intel. Shrnul produktové řady pro datacentra. Konkrétně zmínil novinky v procesorech – Atom C2000, který je dostupný v osmijádrové variantě s podporou 64GB ECC RAM, nebo procesory Xeon rodiny D 3. generace. Následně prošel roadmapy procesorů Xeon pro servery a pracovních stanice a jejich x86 koprocesorů Phi, dále se věnoval SSD diskům a základním deskám, kde došlo od prvního čtvrtletí ke zjednodušení portfolia.
Thomas Pfeffer ze společnosti QLogic shrnul nedávné akvizice včetně odkupu fibre channel SAN konektivity od Brocade. V segmentu 10GB Ethernet portů se QLogic dostal celosvětově na druhé místo.
Hlavní novinkou v nabídce jsou duální síťové adaptéry řad 3400 a 8400, které umožňují použít měděné dráty (aktivní twinax) i optiku (SFP+). Pro nové adaptéry používá QLogic značku FastLinQ. V rámci prodejní podpory Pfeffer vysvětlil také systém sběru bodů za prodeje a absolvování kurzů. Body lze poté vyměnit za odměny. Do budoucna chce Q-logic nabízet kompletní řešení konektivity a poté i s nimi související softwarové služby.
Po obědě vystoupil Peter Augustin ze společnosti Eaton s prezentací Intelligent Power Pod, což je systém napájení konvergované infrastruktury, který pomáhá zajišťovat kontinuitu a odolnost provozu datacentra. Jde o hardware (datové rozvaděče, ePDU a UPS), software (vč. plné integrace s hypervizory) a související servis. Augustin pak účastníky seznámil s jednotlivými modely hardwaru a představil Intelligent Power Software pro monitoring a management všech elektrických zařízení připojených k síti.
Marcin Gaczor ze společnosti Kingston vzápětí připomenul možnost využít konzultační služby, které výrobce poskytuje zejména pro celé systémy osazené paměťmi této značky. K dispozici jsou i testovací moduly. Partneři mají přímý přístup k technickým pre-sales odborníkům na adrese kingstonconstult@kingston.eu.
Poté Marcin Gaczor srovnal výkon DDR3 a DDR4 pamětí, zejména při použití více dimmů na kanál (DPC). Zdůraznil také certifikované paměti pro jednotlivé výrobce serverů a garanci kompatibility paměti po celou dobu životnosti dané série serveru. Upozornil partnery, že při srovnávání záruky výrobců (na SSD) je potřeba se dívat na výjimky a omezení, které Kingston u tříleté záruky nemá.
Poslední prezentace náležela Lucii Klaudové ze společnosti Infortrend. Prošla celým portfoliem od unifikovaných základních úložišť EonNAS 1000 a 3000, přes midrangové řešení EonStor DS 100 a 2000, po vysoce výkonná řešení DS 3000 a nejvyšší řadu DS 4000 s výkonem až 11 000 MB/s při čtení a 4200 MB/s při zápisu.
Nová řada DS 4000 je vybavena 12 GB/s SAS, duálními hostitelskými kartami, univerzálním síťovým rozhraním a „super kapacitorem“, který pomáhá uložit data při výpadcích proudu.
Všechny řady mají společné datové funkce jako využití SSD cache, automatický tiering, vzdálenou i lokální replikaci, snapshoty a další. Na všech úložištích běží také jednotné uživatelské prostředí EonStor DS.
Po skončení přednášek se účastníci převlékli do pohodlnějších oděvů a vyrazili si užívat venkovních aktivit. Více již v galerii.
Zdroj: ChannelWorld