Konferenci Dell EMC Forum 2016 otevřeli oba generální ředitelé společností Dell a EMC Jiří Kysela a Jiří Svěrák společně s hlavním řečníkem Simonem Walshem, výkonným ředitelem společnosti Virtustream, která nyní také spadá pod skupinu Dell Technologies.
„Dnes jsme chtěli našim zákazníkům především ukázat, že spojení obou společností není důvod k obavám, ale naopak velký krok kupředu. Máme nyní jediné portfolio na světě, které dokáže kompletně obsloužit IT zázemí jakékoliv velikosti,“ řekl generální ředitel českého Dellu Jiří Kysela.
Ke spojení dvou velkých hráčů na trhu IT uvedl, že „vzniká něco, co bude ovlivňovat budoucnost, ovlivňovat něco, čemu se říká digitální transformace.“ Tím také nastínil ústřední téma konference.
Hlavní mottem nově vzniklého Dell EMC je podle Kysely „snaha pomoci našim zákazníkům a našim partnerům v orientaci v IT světě, který nemusí být jasný, a nemusíme vědět, co přinese.“
K trendu digitalizace a roli firmy Dell EMC pak Jiří Svěrák dodal, že „v roce 2030 bude k internetu připojeno 200 miliard zařízení, které budou vytvářet velké množství dat, které bude potřeba zpracovávat.“
Simon Walsh poté hovořil o digitální transformaci a o tom, jak akcelerovat byznys. Mluvil o tom, že „zálohovací okna už nejsou relevantní v době, kdy potřebujeme být dostupní 24x7,“ o změně pracovních sil, o dnešním skutečně mobilním světě a o koncových zařízeních, která se skrze aplikace potřebují připojovat ke korporátním řešením na zcela jiných platformách.
Transformace bezpečnosti musí být podle něj na úrovni dat a toho, kudy tečou. „Zabezpečení není na úrovni perimetru. Je na úrovni jedniček a nul informací, které generujeme.“ Zároveň Walsh uvedl, že bezpečnost musí organizaci přinášet obchodní hodnotu.
Rolí Dellu v transformaci IT je poskytnout podkladovou infrastrukturu pro klíčové aplikace. Přístup k IT bude v dalších 15 letech více ovlivňován byznysem. Tradiční IT se bude stále více přeměňovat na cloudové, s distribuovanými scale-out aplikacemi a IT procesy vycházejícími z DevOps, shrnul další výhled.
„Pokud transformujete aplikace, potřebujete automatizovat svůj IT provoz a pokud to uděláte, musíte modernizovat svou infrastruktruru,“ shrnul dopady digitalizace na firmy Simon Walsh.
Moderní datacentra podle něj budou využívat flash, podporovat cloud, budou mít scale-out architekturu a budou softwarově definovaná. Dell chce tyto trendy následovat. „Bereme služby velmi vážně, bereme inovace velmi vážně,“ řekl Walsh. Na něj pak navázali další řečníci z řad nově vzniklé společnosti Dell Technologies.
Marek Bražina ze společnosti VMware mluvil o tom, jak se firma dávno přesunula od tradiční virtualizace serverů (vSphere) k virtualizaci datacentra (virtualizace sítí - NSX a storage - VirtualSAN). Nabízí kompletní „software defined datacenter stack“, který lze nově nyní provozovat v AWS.
Poté představil vRealize Automation – automatizační platformu pro rychlé poskytování aplikací/služeb na vyžádání uživatelů.
Leoš Vondrák a Luděk Šafář obecenstvu vysvětlili, proč je důležité, že je Dell EMC jedničkou v serverech, storagích, open networkingu a konvergované infrastruktuře (a proč to nová společnost v marketingové komunikaci stále zdůrazňuje). „Potože to je bezpečná volba, protože se velká část zákazníků po celém světě rozhodla, že technologie Dell EMC jsou správná volba,“ odpověděl si Luděk Šafář.
Šafář ukázal, jaké má nyní Dell EMC možnosti v poskytování kompletního řešení pro určitou problematiku na oblasti virtualizace desktopů. Řešení Dell EMC sahá od dat uložených na storagích, přes propojení-networking, výpočetní sílu danou servery PowerEdge a virtualizaci zajištěnou VMwarem po koncové klienty Dell Wyse.
Na to navázel Petr Zajíček zodpovědný za koncové stanice. „Stažením z burzy se spustil obrovský inovační impuls… Dell má dnes nejširší portfolio klientů na trhu,“ uvedl Zajíček a vyjmenoval řady orientované na byznys, na oblast bezpečnosti, stanice pro vysoce náročné aplikace či designovou řada XPS.
„Tohle všechno je obaleno servisem, který je nejlepší na trhu z pohledu srovnání s konkurencí,“ dodal Petr Zajíček, který se později v odpoledním bloku s Microsoftem a Intelem věnoval tématu modernizace pracovního prostředí.
Zástupci Dell Technologies, největšího technologického holdingu na světě (RSA Secureworks, Pivotal, Virtustream, VMware, Dell a Dell EMC), poté představili návštěvníkům své vize i produkty v rámci série přednášek a nechyběla ani expozice nejnovějších technologií a produktů.
Co na spojení říkají zákazníci?
Součástí konference byl i dialog s Petrem Říhou, country managerem IDC, který odhalil některé výsledky dotazování mezi zákazníky Dellu a EMC. Průzkum IDC ukázal, že zákazníci očekávají zejména konzistenci ve vztazích s vendorem a doufají, že budou mít jasno v roadmapách.
Pro resellery je pozitivní zpráva, že dotázaní zákazníci očekávají, že u Dell EMC utratí dohromady více, než by dřív utratili u každé firmy samostatně.
Zdroj: ChannelWorld, Dell EMC