Citrix Synergy Berlín 2010 v kostce

Citrix, producent virtualizačních řešení, uspořádal v Berlíně první panevropskou konferenci zaměřenou na virtualizaci, počítačové sítě a cloud computing. Jaké novinky uživatelům představil?

Citrix Synergy Berlín 2010 v kostceNové verze známých produktů, cloudové služby a významná technologická partnerství. Tak by se daly shrnout hlavní novinky z konference Citrix Synergy 2010. která se konala od 8. do 10. října v Berlíně.

Mark Templeton, prezident a CEO společnosti Citrix přivítal zákazníky i partnery na Citrix Synergy 2010 v Berlíně.Výrobce představil novou významnou verzi svého produktu Citrix XenDesktop, řešení pro virtualizaci desktopů. Novinka podporuje rozsáhlou škálu nových spotřebních zařízení, tisíce produktů třetích stran a celou novou generaci webových a SaaS (software-as-a-service) aplikací. XenDesktop 5 díky novému hypervisoru Citrix XenClient také vůbec poprvé rozšiřuje výhody virtualizace desktopů pro uživatele notebooků, kterým nabízí „mobilní“ virtuální desktopy běžící přímo na klientském zařízení.

Pro oblast rostoucí oblast cloud computingu uvedl výrobce Citrix OpenCloud Access a Citrix OpenCloud Bridge. Tyto nové doplňky platformy Citrix OpenCloud mají zajistit důvěryhodnost, výkon a bezpečnost firemního datového centra pro interní nebo externí cloudové prostředí a usnadnit tak firmám připojení k libovolné cloudové službě bez ohledu na použitý typ hypervisoru, sítě nebo aplikace. Nové produkty Citrix OpenCloud by tak měly zákazníkům poskytnout pragmatické řešení v situaci, kdy narůstá počet dodavatelů nabízejících navzájem si konkurující proprietární cloudové systémy.

Nové verze se dočkal také Citrix XenServer. Hlavní novinky představil v oblasti oblasti sítí a ukládání dat a seznámit se s nimi můžete v této zprávě.

Citrix Reciever a cloudová spolupráce

Další představenou novinkou se stala nová verze softwarového klienta Citrix Receiver, který usnadňuje přístup k Mark Templeton, prezident a CEO společnosti Citrix a Brad Peterson, zodpovědný za technologickou strategii výrobce , představují nové verze virtualizačních řešení Citrixu.existujícím firemním aplikacím, desktopům nebo dokumentům na libovolném zařízení typu PC, Mac, notebook, tenký klient, tablet nebo smartphon. Nová verze přináší vylepšení uživatelského komfortu včetně možnosti dotykového ovládání existujících Windows aplikací na libovolném tabletu nebo smartphonu s dotykovým displejem a také podporu pro škálu nových zařízení, jako jsou například BlackBerry PlayBook, Cisco Cius, Dell Streak nebo Samsung Galaxy.

Kromě produktových novinek patřila významná část konference také partnerům Citrixu. Spolu s McAfee představil Citrix první produkt vzešlý ze vzájemné spolupráce ohlášené na začátku tohoto roku, který usnadňuje zabezpečení virtuálních desktopů při jejich postupném zavádění v prostředí velkých firem s názvem McAfee Move AV (Management for Optimized Virtualized Environments AntiVirus).

S partnery snadněji

Na Citrix Synergy ale nechyběly ani výsledky spolupráce s partnery. Citrix vyvinul ve spolupráci se svými zákazníky a partnery průmyslově podporovanou a opakovatelnou metodu pro transformaci způsobu používání desktopů z dnešního modelu s fyzickými zařízeními a distribuovanou správou k modelu s virtualizovanými zařízeními a větším důrazem na uživatele. Nový model transformace desktopů shrnuje kolektivní zkušenost tisíců zákazníků a partnerů ze všech průmyslových odvětví, kteří úspěšně zprovoznili miliony virtuálních desktopů a aplikací pro svoje koncové uživatele. Tento model má být navíc podporován rozsáhlým ekosystémem partnerů prostřednictvím jejich vlastních nabídek nástrojů a služeb. Více se o něm dozvíte také v této zprávě.Citrix staví svůj úspěch také na spolupráci s ostatními vendory. Na snímku je Nino Olivotto, viceprezident, Enterprise & Partner Group, Microsoft Europe.

Kromě toho oznámil výrobce společnou iniciativu s Microsoftem a společností Wipro Technologies, zaměřenou na poskytování řešení „Wipro Desktop as a Service“ (Wipro DaaS), které využívá právě technologie virtualizace desktopů od Citrixu a Microsoftu. Účelem této služby má být pokrytí potřeby specifických oborů, například školství, průmyslové výroby, bankovnictví a zdravotní péče. Globální poskytovatel IT služeb nabídne organizacím virtuální desktopy a aplikace jako službu. Aktuálně je k dispozici pro beta testy a bude všeobecně dostupná v prvním čtvrtletí 2011, kdy budou také zveřejněny cenové a licenční podmínky.

Mezi dalšími technolofgickými partnery se ale objevily například společnosti HP nebo Samsung. První jmenovaný přináší podporu virtualizovaných služeb do firemních a cloudových sítí na platformě HP s podporou řešení Citrix NetScaler. Společné řešení Citrixu a HP má umožnit zákazníkům sloučit dvě klíčové funkce datového centra – přepínání v LAN a vyrovnávání zátěže na vrstvách L4–L7 – do jediného zařízení, čímž má pomoci snížit provozní náklady, zvýšit dostupnost aplikací a urychlit zpracování.

Samsung, respektive jeho mobilní divize v USA, zase zavedla Citrix Receiver, bezplatně dostupný softwarový klient, který usnadňuje přístup k existujícím firemním aplikacím, desktopům a dokumentům na libovolném zařízení, na smartphonyřady Samsung Galaxy S a tablety řady Samsung Galaxy Tab.

Pro více informací doporučujeme navštívit web konfernece Citrix Synergy, kde najdete podrobné zpravodajství z akce a množství multimediálního obsahu.

Zdroj: Citrix, ChannelWorldKomentáře