ChannelWorld Awards 2011: distributoři a výrobci roku vyhlášeni

Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech Republic vyhlašují výsledky druhého ročníku ankety ChannelWorld Awards. Zástupci výrobců a distributorů ICT produktů a služeb převzali ocenění za spolupráci v roce 2011.

ChannelWorld Awards 2011: distributoři a výrobci roku vyhlášeni



Zleva: Lukáš Vydarený (eD system slovakia), Petr Kouřil (AVG), Slávka Demková (Intel), Petr Vaněk (AT Computers), Jana Voňavková (Stance-HP), Martin Tolar (Microsoft) a Jaroslav Fabian (Eset software). Petr Vaněk, obchodní ředitel AT Computers, přebírá ocenění Broadline distributor roku 2011 z rukou Jana Mazala, šéfredaktora ChannelWorldu.

Tři kategorie „Distributorů roku“ v České republice a dvě kategorie na Slovensku znají nejlepší ICT distribuční společnosti za rok 2011. Hlasovali pro ně výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců ICT a spotřební elektroniky (CE) v on-line anketě na webu ChannelWorld.cz. V osmi kategoriích byli také vyhlášeni „Výrobci roku“, pro něž hlasovali čeští prodejci ICT a CE a dodavatelé služeb i zástupci distributorů. Hlasování probíhalo od 12. 9. 2011 do 31. 1. 2012.

V 2. ročníku ankety hlasovalo celkem 847 zástupců ze 767 firem, přičemž 34 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Mezi hlasujícími se zvýšil podíl majitelů a jednatelů z řad resellerských společností. Prostřednictvím ankety tak mohou výkonní představitelé firem nastavit zrcadlo kvalitě spolupráce v českém a slovenském prodejním kanále ICT,“ uvedl výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu.

ChannelWorld Awards 2011Broadline distributorem roku 2011 se v České republice stala společnost AT Computers a.s. (29 % hlasů).

Titul Distributor s přidanou hodnotou roku si zasloužila společnost INTELEK spol. s r.o. (35 % hlasů) a kategorii Specializovaný distributor roku vyhrála společnost Eset software spol. s r.o. (20 % hlasů).

Slovenské kategorii Broadline distribútor roka již podruhé za sebou kralovala společnost eD system Slovakia, s.r.o. (64 % hlasů). Ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (65 % hlasů).

Titul Výrobce roku získaly v rámci ChannelWorld Awards tyto společnosti:

  • Výrobce počítačů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (16 % hlasů).
  • Výrobce softwaru roku: MICROSOFT s.r.o. (23 % hlasů).
  • Výrobce tiskových řešení roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (34 % hlasů).
  • Výrobce síťových řešení roku: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o. (28 % hlasů).
  • Výrobce komponent roku: Intel Czech Tradings, Inc. (21 % hlasů).
  • Výrobce periferií roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (20 % hlasů).
  • Partnerský program roku: MICROSOFT s.r.o. (15 % hlasů).
  • Partnerský portál roku: AVG Technologies CZ, s.r.o. (23 % hlasů).

ChannelWorld Awards pořádá vydavatelství IDG v lokálních verzích v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. „Druhý ročník se stejnou metodikou hlasování a vyhodnocování výsledků umožňuje výrobcům a distributorům srovnat, zda se jejich snahy po roce odrazily ve spokojenosti obchodních partnerů,“ doplnila Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující se uskutečnilo v pražské restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a partnerů ankety.

Ceny pro hlasující věnoval hlavní partner společnost AVG Technologies a partneři ankety - společnosti Belkin, Canon, D-Box, Dell, GFI a Sapphire.

Výsledky hlasování naleznete níže. Nejpodrobnější výsledky včetně přehledu vylosovaných výherců budou zveřejněny v březnovém vydání časopisu ChannelWorld. Pokud jste do ankety nehlasovali, ChannelWorld neodebíráte a máte zájem tištěné speciály dostávat přímo na váš stůl, můžete si je objednat zvýhodněně registrací na web zde.

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Distributor roku

V každé kategorii uvádíme první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, jsou uvedeny také.

V kategorii Broadline distributor roku hlasovalo 407 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. První čtyři místa obsadily společnosti AT Computers, eD system Czech, SWS a ABC Data.

Pro Distributory s přidanou hodnotou roku hlasovalo 217 zástupců prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Uspěly společnosti Intelek, Comstor Česká republika, Agora plus a Azlan (Tech Data Distribution).

Broadline distributor roku 2011Distributor s přidanou hodnotou roku 2011

V kategorii Specializovaný distributor roku hlasovalo 254 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Zvítězila společnost Eset software následovaná firmami Krup a Lama Plus.

Specializovaný distributor roku 2011

Na Slovensku se do hlasování o Broadline distribútora roka 2011 zapojilo 285 prodejců, dodavatelů řešení a výrobců. Kategorii ovládl eD system slovakia následovaný společnostmi Asbis SK a AT Computer.

V kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka 2011 hlasovalo 89 prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců ze Slovenska. Suverénně zvítězila společnost Asbis SK, dále se umístily firmy BSP Softwaredistribution a Alef Nula.

Broadline distribútor roka 2011Distribútor s pridanou hodnotou roka 2011

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Výrobce roku

V kategorii Výrobce počítačů roku hlasovalo 387prodejců a distributorů z ČR. Hlasy distributorů pro vlastní značky PC nebyly započítány. První tři místa obsadily společnosti Hewlett-Packard, AT Computers a Dell.

V kategorii Výrobce softwaru roku hlasovalo 411 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Přední pozice obsadily společnosti Microsoft, Eset Software a AVG Technologies.

Výrobce počítačů roku 2011Výrobce softwaru roku 2011

V kategorii Výrobce tiskových řešení roku hlasovalo 364 zástupců resellerů a distributorů. Nejúspěšnějšími byly zvoleny firmy Hewlett-Packard, Canon, Epson a OKI.

Do kategorie Výrobce síťových řešení roku udělilo hlas 372 zástupců prodejců a distributorů z ČR. První tři místa získaly Cisco, D-Link a ZyXel.

Výrobce tiskových řešení roku 2011Výrobce síťových řešení roku 2011

Pro Výrobce komponent roku hlasovalo 361 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Titul si odnesl Intel, následovaný společnostmi Asus, Gigabyte a Kingston.

Pro Výrobce periferií roku hlasovalo 359 zástupců resellerů a distributorů z ČR, kteří zvolili jako vítěze Hewlett-Packard, a na dalších místech pak Logitech a Samsung.

Výrobce komponent roku 2011Výrobce periferií roku 2011

V kategorii Partnerský program roku hlasovalo 307 zástupců a v kategorii Partnerský portál roku 329 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Nejlepší partnerský program mají podle hlasujících společnosti Microsoft, Eset a Hewlett Packard. Partnerský portál oceňují u výrobců AVG, Eset sofware a Microsoft.

Partnerský program roku 2011Partnerský portál roku 2011

Zdroj: ChannelWorld


Pro srovnání doporučujeme také výsledky ChannelWorld Awards 2010.




Galerie




Komentáře