Canon zveřejnil výsledky v ČR a uvedl nové produkty. Představujeme všechny

Canon na tiskové konferenci představil produkty pro podzimní sezónu a uvedl hned několik výsledků, kterých dosáhl na českém trhu.

Canon zveřejnil výsledky v ČR a uvedl nové produkty. Představujeme všechnyÚvodní slovo tiskové konference v pražském hotelu Amarilis  pronesl Ladislav Paleček, generální manažer tuzemské pobočky Canon, která působí na českém i slovenském trhu. Pozici jedničky v segmentu digitálních zrcadlovek chce Canon na Českém trhu nadále posilovat uvedením nového modelu EOS 7DPobočka letos v srpnu oslavila 15. výročí od svého vzniku a Ladislav Paleček nešetřil chválou na výsledky v dlouhodobém horizontu i v období ekonomického útlumu.

V loňském roce dosáhl Canon obratu 2,8 miliardy korun, což znamenalo růst 18 % oproti roku předchozímu. Solidní výsledky ohlásil také pro první pololetí letošního roku, kdy rostl v meziročním srovnání o 2 %. Nejvíce se mu přitom dařilo v oblasti fotoaparátů (+13 %), mírný pokles naopak zaznamenal v oblasti malých kancelářských produktů (-5 %). O dobrých výsledcích lokálního zastoupení svědčí i podíly na trhu v jednotlivých produktových kategoriích. Kromě jedné je nad průměrem výsledků Canonu v EU.

Kompaktům se nedaří, trh táhnou zrcadlovky

Největší propad zaznamenal Canon v oblasti kompaktních fotoaparátů. V prvním pololetí tohoto roku šlo podle GfK o pokles o 20 % z hlediska kusů a o 30 % z hlediska hodnoty. Jak uvedli zástupci Canonu, podílely se na tom zejména dva faktory.

Trh kompaktů klesá, Canon útočí novými modely pro domácí použití

Prvním je nasycenost trhu. Nějaký ten fotoaparát už téměř každý doma má a užitná hodnota produktů v tomto segmentu je přeci jen delší než rok nebo dva. Dalším významným faktorem pak byla přirozeně ekonomická recese, která spolu s absencí nejlevnějších modelů v nabídce Canonu vyústila v prvním pololetí menší zájem zákazníků. Pokles zájmu ovšem postihl celý trh a Canonu se tak podařilo v první polovině roku zvýšit podíl na trhu z hlediska hodnoty ze 17,3 % na 20,9 %.

Pozitivní zprávy naopak výrobce oznámil v segmentu zrcadlovek, kde poptávka zákazníků navzdory stavu ekonomiky rok od roku roste. Canon v tomto segmentu prodal v prvním pololetí roku 2009 o 13 % více kusů, než ve stejném období roku předchozího. Podle Gfk navýšil také svůj podíl na trhu z hlediska hodnoty. Zatímco v loňském roce měl 46,7 % trhu, v první polovině letošního roku šlo o 49,1 %, v červenci pak dokonce o 55% podíl na trhu se zrcadlovkami.

Výrobce doufá, že se mu tento podíl podaří udržet nebo ještě zvýšit díky novému modelu Canon EOS 7D, který na tiskové konferenci představil spolu se třemi novými objektivy.

Přes třicet produktových novinek

Kromě fotoaparátu se podzimní sezóna novinek nese ve znamení tiskáren a multifunkcí. Zaujme například mluvící Selphy ES40. Pro studenty, fotografy i malé kanceláře jsou zase určeny nové modely tiskáren a multifunkcí Pixma. Podniky všech velikostí oslovíte řadou i-Sensys.

Dva nové přírůstky se objevily v rodině videokamer s HD rozlišením. Mezi novinky patří i projektory s krátkou projekční vzdáleností. Dva z právě uvedených projektorů jsou určeny pro specifické potřeby zdravotnictví.

Nedávný vstup Canonu do nového segmentu, kterým Laserové tiskárny i-Sensys od Canonu jsou určeny do podniků všech velikostíjsou ekologicky přívětivé kalkulačky, rovněž přinesl své pokračovaní v podobě několika nových modelů. Kromě ekologie se některé z nich snaží oslovit designem a antibakteriální úpravou.

Na ChannelWorldu vás pomocí odkazů níže seznamujeme s kompletním přehledem produktových novinek Canonu pro podzimní sezónu. Popis produktů ponecháváme tak, jak ho připravil sám výrobce, abyste se mohli seznámit s prodejními argumenty pro jednotlivé modely. Doplnili jsme samozřejmě autorizované distributory a aktuální doporučené koncové ceny (pokud jsou známy). Většina produktů je již na skladech distributorů, případně dorazí během následujících týdnů.

Tisková řešení:

tiskárna Selphy ES40

tiskárna Pixma ip4700
tiskárna Pixma ix7000
tiskárny Pixma mp250, mp270 a mp490
tiskárny Pixma mp640 a mp990
tiskárny Pixma mp550 a mp560

tiskárny i-Sensys

Ekologické a antibakteriální, to jsou nové kalkulačky od CanonuFotoaparáty:

kompakty Digital Ixus

fotoaparát PowerShot G11
fotoaparát PowerShot S90
fotoaparát PowerShot SX20 IS
fotoaparát PowerShot SX120 IS

digitální zrcadlovka EOS 7D

objektiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS a EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

Videokamery:

videokamery HD Legria

Projektory:

multimediální projektory WUX10 Mark II Medical a SX80 Mark II Medical
přenosné multimediální projektory Xeed WUX10 Mark II a SX80 Mark II

Kalkulačky:

kalkulačka 1_XMk1
kalkulačka 2_HS-121TGAKomentáře