Tržby Dixons Retail za poslední čtvrtletí stagnovaly

Tržby Dixons Retail, evropské skupiny retailových řetězců s ICT zbožím a spotřební elektronikou, za poslední čtvrtletí meziročně stagnovaly. Dařilo se jí v západní a severní Evropě.

Tržby Dixons Retail za poslední čtvrtletí stagnovalyTržby Dixons Retail za poslední čtvrtletí stagnujíZa poslední čtvrtletí končící 13. 10. 2012 dosáhl Dixons Retail tržeb ve výši 5,26 miliardy dolarů. Obrat tak meziročně stagnoval a hrubé marže klesly o 0,5 %, což vytvořilo ztrátu před zdaněním ve výši 35,5 milionu dolarů.

Celková ztráta skupiny před zdaněním včetně odpisů 91,8 milionu dolarů z hodnoty goodwillu e-tailu Pixmania dosáhla 127,3 milionu dolarů. Obrat Pixmanie se propadl o 15 % na 317,6 milionu dolarů, přičemž e-shop vygeneroval ztrátu 27,4 milionu dolarů.

Sebastian James, CEO Dixons Retail, uvedl: „Od počátku dosahujeme dobrého pokroku ve svých třech strategických prioritách, které zahrnují řízení udržitelného byznysu v multikanálovém prostředí, stavění vedoucí tržní pozice a začali jsme dělat pokroky ve sdílení osvědčených postupů napříč skupinou.

K výsledkům v regionech James dodal: „Výrazně jsme snížili čistý dluh, úspěšně emitovali dluhopisy (240,2 milionu dolarů) a dosáhli dobrého růstu zisku ve Velké Británii a západní Evropě. Zlepšili jsme také svou výkonnost v jižní Evropě a nyní prebíráme plnou každodenní kontrolu nad Pixmanii a podnikáme kroky ke zlepšení jejího špatného výkonu.

Výsledky Dixons Retail v regionech

Dixons dostalo ve Velké Británii a Irsku svůj provoz do zisku poprvé po pěti letech. Tržby zde vzrostly meziročně o 2 % na 2,55 miliardy dolarů při zisku 9 milionů dolarů v porovnání se ztrátou 9,6 milionu v loňském roce.

Prodeje v severní Evropě vzrostly meziročně o 6 % na 1,76 miliardy dolarů při zisku 65,7 milionu dolarů. Provoz v jižní Evropě (Itálie, Ř ecko, Turecko) zaznamenal pokles tržeb o 13 % na 632,4 milionu dolarů při ztrátě 20, 8 milionu dolarů.

V České republice pod Dixons Retail spadá řetězec Electro world

Zdroj: ChannelEMEA.com
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře