Sophos zjednodušuje partnerství

Partnerský program společnosti Sophos je postavený na co nejsnadnějším růstu partnerů. Strategie „channel-first“ staví partnery na první místo ve všem, co Sophos dělá – od vývoje produktů po obchod, marketing a podporu (PR článek).

Sophos zjednodušuje partnerstvíAť už prodáváte naše produkty, nabízíte spravované služby nebo máte dedikovanou bezpečnostní praxi, Sophos se snaží poskytnout nejkomplexnější nabídku oceňovaných bezpečnostních produktů v odvětví.

S řešeními, která se dají snadno demonstrovat, lehce prodávat a spravovat, můžete úspěšně rozvíjet své podnikání s jistotou, že budete mít plnou podporu obchodního týmu.

Partnerské úrovně

Sophos zjednodušil partnerský program ze šesti úrovní na čtyři, aby byla nová struktura pro partnery transparentnější. Nový program odstartuje ve východní Evropě od 1. ledna 2018. Po šesti měsících zkušebního období, kdy se ověřuje, jaké výnosy partneři za rok vygenerují, se partnerské úrovně upraví na následující:

Autorizovaní partneři

Partneři, kteří jsou v procesu dokončení požadovaných certifikací, vstoupí do programu na úrovni autorizování. Budou mít přístup pouze ke standardním slevám a nejsou na ně kladeny výnosové požadavky.

Stříbrní partneři

Prodávají a propagují produkty Sophos jako součást svého bezpečnostního portfolia. Požadavek na roční výnosy těchto partnerů je 25 tisíc eur za rok.

Zlatí partneři

Prokazují významný závazek propagovat řešení Sophos a dosahovat výnosových cílů ve výši 75 tisíc eur ročně, přičemž drží obchodní a technikcké certifikace v alespoň jedné z produktových oblastí (pro sítě nebo koncové uživatele).

Platinoví partneři

Skrze certifikace ve více než jedné produktové oblasti (sítě i koncoví uživatelé) prokazují výborné obchodní a technické dovednosti. Požadavek na roční výnosy těchto partnerů činí 150 tisíc eur ročně.

Registrace zakázek

Sophos nabízí rychlý a jednoduchý proces registrace nových příležitostí skrze Sophos Partner Portal, který poskytne vyšší zajištěnou slevu. Společnost si uvědomuje úsilí, jež musejí partneři vyvinout, aby získali nové zakázky nebo rozšířili byznys této značky, a po schválení registrace zakázky uznává a chrání jejich snahy. Bonus za registraci zakázky ve výši 5 % je dostupný všem partnerům registrovaným v partnerském programu Sophos, musí však dosahovat hranice 2 500 eur.

Struktura slev

Cíl Sophosu je jednoduchý. Chce, abyste úspěšně rozvíjeli svůj byznys a zároveň poskytovali svým zákazníkům kompletní zabezpečení bez složitosti. Společnost usiluje o to, aby prodej řešení Sophos byl snadný a odměňovaný.

Tab.: Struktura slev

 

Autorizovaní

Stříbrní

Zlatí

Platinoví

Standardní slevy na software

20 %

23 %

26 %

 29 %

Standardní slevy na hardware

15 %

15 %

17,5 %

20 %

Bonus za registraci zakázky (nad 2 500 eur)

5 %

5 %

5 %

5 %

Obnovy

20 %

20 %

20 %

20 %

Bonus za opakovanou obnovu

10 %

10 %

10 %

10 %

Údržba, podpora, školení

10 %

10 %

10 %

10 %

Profesionální služby

5 %

5 %

5 %

5 %

 

Opakované obnovy

Aby Sophos pomohl partnerům udržovat vztahy se zákazníky, poskytuje další slevu za obnovy těm, kteří původní zakázku získali. Toto cenové zvýhodnění v podobě 30% slevy je poskytnuto pouze původnímu partnerovi.

NFR program

Program Sophos NFR (Not-For-Resale) nabízí partnerům produkty pro interní školení, demonstrace u zákazníků nebo pro vlastní potřebu za zvýhodněné ceny. Partneři, kteří se společností Sophos podepsali resellerskou smlouvu, mají nárok na některé softwarové licence zdarma a na slevu hardwarových zařízení a příslušenství, jak je uvedeno níže.

 

Autorizovaní

Stříbrní

Zlatí

Platinoví

Software

Licence ESG softwaru

10

50

100

100

Slevy ESG softwaru

100 %

100 %

100 %

100 %

Licence firewallu

1x SG, 1x XG

2

3

4

Slevy předplatného pro  SW/virtuální firewall a FullGuard

100 %

100 %

100 %

100 %

Hardware

Hardwarová zařízení

1x SG, 1x XG

2

3

4

Příslušenství (AP/RED)

2

2

3

4

Slevy hardwaru

50 %

50 %

50 %

50 %

Nástroje pro správu

Cloud Firewall Manager Access v1

Ano

Ano

Ano

Sophos Firewall Manager

1

1

1

Licence iView

1

1

1

Sleva na nástroje pro správu

100 %

100 %

100 %

100 %

 

Obchodní a marketingové nástroje

Sophos věří, že marketing je klíč k růstu vašeho byznysu. Proto partnery podpoří v plánování kampaní a materiálech včetně cobrandovaných e-mailových šablon, datasheetů, white paperů a dalších užitečných dokumentů.

Nový partnerský program společnosti Sophos budou v České republice zavádět její distributoři – společnosti Annex NET a Comguard.

Pro více informací se můžete obrátit na channel account executive Patricka Müllera patrick.muller@sophos.com, Annex NET, Comguard nebo na web partnerportal.sophos.com.

Pozn.: Výše uvedené slevy jsou doporučením ze strany Sophosu a finální ceny resellerů jsou nastaveny distributorem.

Zdroj: Sophos
Úvodní foto: Sophos

Komentáře