Comstor vstupuje na český trh

Westcon Group se stal prvním globálním distributorem networkingového giganta Cisco. Jeho dceřiná společnost Comstor nyní vstupuje také na český trh, kde bude fungovat jako distributor s přidanou hodnotou. Jaké má plány a jak se můžete zapojit?Comstor se zaměří zejména na distribuci řešení od společnosti CiscoNa základě dohody Cisca a Westcon Group může distributor prodávat Cisco do všech zemí, kde působí, a to včetně tzv. emerging markets jako Afrika, Latinská Amerika a Jihovýchodní Asie.

Distributor má globální radu, která s výrobcem sdílí nejlepší příklady strategií řízení prodejního kanálu Cisco. „Sdílení příkladů dobré praxe a přehled o lokálním dění nám pomůže v lokální strategii," uvedl pro IDG Sam Paris, obchodní manažer jedné z poboček Weston Cisco.

Westcon se nyní snaží využít svého postavení a expanduje do nových zemí. Mezi nimi je i Česká republika, kde bude distributor působit prostřednictvím své dceřiné firmy Comstor. Ta oznámila vstup na trh již 15. 4. na konferenci Cisco Expo 2009. V současnosti se již čeká pouze na potřebná povolení úřadů a „ostrý" start nového distributora by měl přijít během května.

Westcon obvykle na nové trhy vstupuje prostřednictvím akvizic, v České republice ale nenašel vhodného partnera a rozhodl se proto vybudovat pobočku na zelené louce. Comstor nyní stabilizuje lokální tým, který bude na začátku tvořit šest lidí.

Zaměřit se chce především na oblast malých a středních podniků (SMB) a v prvních krocích se bude snažit oslovit resellery a VAR produktů Cisco. Kromě zkušeného týmu a silného mezinárodního zázemí chce nabídnout kvalitní služby, logistiku a dostupnost zboží.

„Od ostatních se lišíme v zápalu pro technologie, odbornou znalostí produktů a přístupem k vám - pro nás není nic nemožné. Je nám jasné, že pokud máme být nejlepším distributorem v České republice, musíme své úsilí zaměřit na klíčové kompetence a růst vaší společnosti. Proto se soustředíme výhradně na distribuci technologií v oblasti sítí, konvergence, zabezpečení a bezdrátového připojení," píše se v oficiální prezentaci nového hráče na tuzemském distribučním trhu.

Comstor zatím v České republice neplánuje budovat vlastní logistické centrum. Produkty bude dovážet ze svých skladů v Anglii, Nizozemí a Německu. Soustředit se bude zejména právě na Cisco a oblast networkingu.

V březnu zvolil Westcon jako svého COE Deana Douglase, který se nechal slyšet, že chce výrazně investovat do služeb a rozšířit globální vliv společnosti. Strategie spolupráce s Ciscem však pravděpodobně vznikala mnohem dříve, protože již minulý rok vice-prezident společnosti Bill Corbin pro australský ChannelWorld uvedl, že distributor úzce spolupracuje s Ciscem na globálních programech.

Prezentaci společnosti, která je již z převážné části v češtině, najdete zde.Komentáře