Fotoreport: Dell bilancoval na ročním setkání VIP partnerů

Minulý rok přinesl společnosti Dell mnoho změn i obchodních úspěchů. I to byl důvod setkání s nejvýznamnějšími partnery a distributory v pražském vinařství Salabka.

Fotoreport: Dell bilancoval na ročním setkání VIP partnerů
Své VIP partnery a distributory letos poctil Dell netradičním pozváním do pražského vinařství Salabka. Po uvítacím drinku a lehkém občerstvení přivítal partnery generální ředitel Jiří Kysela, který bilancoval, jak dopadl minulý fiskální rok společnosti: „V nepřímém prodeji neustále rosteme, nabíráme další partnery a obsazujeme další pozice na trhu. Pevně věřím, že letos v tom budeme úspěšně pokračovat. Díky nákupním snahám našeho majitele se nám k tomu otevírají další prostory a doufám, že společně to využijeme k dalšímu růstu a expanzi.

Zleva: Stanislav Hájek a Jiří Kysela, Dell

Po poděkování za úsilí a společnou spolupráci v uplynulém fiskálním roce předal slovo channel sales managerovi Pavlu Halfarovi, který provedl loňským rokem z pohledu čísel.

Dell loni dosáhl jednociferného růstu v obratu, na jehož dosažení se ze 37 % podílel SMB kanál nakupující u distribuce a z více než čtvrtiny partneři nakupující u Dellu. Prodej přes partnery rostl meziročně o 11 %, na čemž se kromě přízně partnerů a rostoucího nákupu od distributorů podepsaly také dobré skladové zásoby, uvedl Pavel Halfar.

Distributoři 100Mega, AT Computers, SWS a DNS rostli v produktech Dell proti loňskému roku o 34 %. V enterprise produktech se pak zvýšil obrat partnerů v loňském fiskálním roce o 15 %.

Zleva: Stanislav Hájek a Pavel Halfar, DellPavel Halfar následně představil cíle pro aktuální fiskální rok 2016. Dell chce pokračovat ve vzdělávání partnerů, proto připravuje semináře, workshopy a oblíbenou Solutions Tour. Kromě toho na jednotlivé produktové oblasti poskytuje partnerům specialisty, se kterými můžete konzultovat další rozvoj obchodu. K tomu slouží samozřejmě i distribuce.

Dell bude podle slov Pavla Halfara dále prohlubovat spolupráci s prodejním kanálem. Posílil kvůli tomu channel tým o dva lidi, avšak podpora má jít i ze strany distributorů, u nichž nákupy podpoří nový rabatový program na skladové zásoby. Rabatové podmínky chce Dell zlepšovat také u VAD distribuce.

Pavel Halfar dále upozornil na velkou příležitost v oblasti softwaru, kde se Dell na českém trhu teprve prosazuje. V sítích pak společnost posílila podporu partnerů díky Zbyňkovi Houskovi, který má v DNS na starosti právě Dell networking.

Dell VIP setkání

Marketingový ředitel pro ČR a SR Stanislav Hájek poté shrnul novinky v partnerském programu. Kromě zmiňovaného rabatového motivačního programu pro resellery nakupující od distribuce chystá Dell program Premier Plus, který bude speciálně odměňovat největší a nejlepší partnery. K základním rabatům Dell poskytne navíc odměny za zakázky u nových klientů, k tomu připravil akcelerátory marží za překonávání stanovených růstů a další návazné rabaty.

Loni se Dell představoval v komunikaci jako jediný výrobce, který dokáže dodat vše od koncových bodů až po podniková řešení a cloud. Letos chce obecně zvyšovat povědomí lidí o značce a spojovat ji s IT, které je dostupné, představil Stanislav Hájek. Zviditelňovat se bude Dell více i na sociálních sítích, a chce znásobit a propojit marketingové aktivity s partnery v oblasti PR.

Zleva: Petr Zajíček a Ondřej Bačina, DellOndřej Bačina, enterprise brand manager, shrnul podrobnosti chystané akvizice EMC a vyzval partnery, aby se podělili o zpětnou vazbu k tomuto kroku. Poté prošel hlavní úspěchy produktových segmentů sítí, storage a konvergované infrastruktury v enterprise portfoliu a předal slovo Petru Zajíčkovi, client marketing managerovi.

Ten pochválil kondici české ekonomiky a vypíchnul rostoucí potřeby lidí komunikovat, což představuje v IT jasnou příležitost. Zdůraznil revoluci internetu věcí a příležitost v podobě infrastruktury, která umožní strojům vzájemně komunikovat. Právě kvůli IoT Dell začátkem dubna uvede vlastní gateway.

Připomenul, že firemní sektor začíná přecházet na Windows 10, s čímž se pojí obnova hardwaru a potřeba jeho zabezpečení a správy. V oblasti domácích zařízení Dell pod značkou Alienware letos chystá také vstup do segmentu virtuální reality.

Před ukončením oficiální části ještě Pavel Halfar spolu s Jiřím Kyselou blahopřáli Jiřímu Venglářovi z IT Awacs Solutions k životnímu jubileu a poté již odstartoval večerní raut a neformální zábava. Na partnery čekala na Prahu méně obvyklá ochutnávka vín a likérů Salabka a vinné kasino.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře