Partnerský portál Dell PartnerDirect se neustále vylepšuje

Partnerský portál Dell PartnerDirect je vstupní branou pro každého partnera, který má zájem prodávat produkty Dell.

Partnerský portál Dell PartnerDirect se neustále vylepšuje



Campaign Builder CampaignBuilder - nápověda

Partnerský portál Dell PartnerDirect je vstupní branou pro každého partnera, který má zájem prodávat produkty Dell. Stále ještě má dvě oddělené části, ale v rámci sjednocování obchodních divizí dnes již registruje a přistupuje pouze do části Segment firemních produktů – Globální obchodní kanál (GCC). Segment domácích produktů – Distribuce, Produkty pro domácrnost (1DD) do ní bude v nejbližší době zcela začleněn.

Portál se stále rozrůstá o nové nástroje, ale standardní rozdělení do několika základních sekcí podle obsahu zůstává stejné:

 • Marketing a prodej
 • Školení a certifikace
 • Systémy
 • Řešení
 • Služby

Marketing a prodej

V této části naleznete:

 • CampaignBuilderLoga ke stažení, která můžete používat při své komunikaci se zákazníky včetně pravidel k jejich používání.
 • Přehled akcí a zpravodajství, které je denně aktualizováno zprávami o produktech, partnerském programu, promoakcích, plánech školení a dalších aktivitách pro partnery. Můžete využít i podporu RSS kanálů z této části na hlavní stránce portálu.
 • Fotogalerie s obrázky produktů ve vysokém rozlišení pro použití v propagačních materiálech.
 • Nástroj Campaign Builder, se kterým dokážete připravit k rozeslání předpřipravené komunikační materiály v několika minutách včetně vašeho loga a kontaktů. Naleznete zde materiály k notebookům, pracovním stanicím i enterprise řešením. Novou součástí jsou rozcestníky ServerMaster a StorageMaster, případně sjednocené do jednoho rozhraní Dell EnterpriseMaster, kde jsou pohromadě všechny materiály členěné tematicky a také podle aktuálního stavu obchodního případu.
 • Nástroje a průvodci, kteří vám pomohou se rychleji a efektivněji zorientovat v Dell produktech a navrhnout správné řešení.
 • Novinkou je Knihovna newsletterů, kde si můžete přečíst nové i archivované newslettery a další komunikaci.
 • Naleznete zde ucelený přehled serverů i úložišť nebo všech klientských systémů s názvem EasyMatrix (notebooky, PC, LCD, tiskárny, projektory) s jejich vzájemným srovnáním podle parametrů, výběrem podle preferencí, přehledy a benchmarky procesorů i grafických karet. Prostě téměř vše, co potřebujete o produktech Dell vědět.

Školení a certifikace

V tomto oddílu portálu se dozvíte požadavky a benefity vyšších úrovní partnerství Preferred a Premier Partner.  Máte možnost se přihlásit na specializované semináře a workshopy pro partnery nebo si projít webová školení včetně jejich archivu.

Pod on-line výukovými kurzy je zde pro všechny úrovně partnerství přístupná vzdělávací a certifikační sekce. Přístup je přidělován na vyžádání pro všechny zájemce. Naleznete zde on-line kurzy a zkoušky s osobními certifikáty na celou šíři Dell produktů od notebooků až po IP úložiště.

Systémy

Kompletní produktové informace uspořádané ve čtyřech skupinách: notebooky a stolní počítače, servery, sítě, úložiště, s propojením na zdroje v nástroji Campaign Builder i s dokumentací a nástroji ke stažení.

Řešení

Moje Akce

Tato sekce se rozrůstá jednoznačně nejvíce. K dispozici zde jsou souhrnně uspořádáné materiály ke všem  klíčovým oblastem, které jsou ve středu zájmu společnosti Dell: mobilita, virtualizace, správa systémů a nově také flexible computing, pracovní stanice a nové akvizice Wyse a SonicWALL.

V této sekci stojí rozhodně za zmínku nástroj PC Advisor – on-line průvodce výběrem notebooku nebo stolního počítače podle potřeb a preferencí uživatele, který po dokončení vygeneruje poptávku a pošle ji e-mailem partnerovi. Ten vyplní žádost (v sekci Mobilita) a získá unikátní odkaz jen pro sebe.

V Campaign Builderu si stáhne předpřipravené bannery nebo e-mailovou šablonu, do kterých nalinkuje zaslaný unikátní odkaz. Zájemce o Dell projde průvodce v jednoduchých krocích a na konci odešle poptávku, která  bude zaslána na e-mail uvedený v žádosti.

K nástroji jsou k dispozici také detailní statistiky chování těch, kteří PC Advisor použili. Nástroj je zatím dostupný v angličtině, ale je velmi intuitivní a lze ho projít za pět minut.

Podobně užitečný nástroj je Workstation Advisor, který vám pomůže podle aplikací, které zákazník používá, vybrat z nabídky nejvhodnější model a konfiguraci pracovní stanice Dell Precision.

Služby

Sekce obsahuje přehled služeb, které Dell poskytuje ke svým produktům buď jako standard, nebo jako variabilní rozšíření podle potřeb zákazníka. Mnoho z nich, především široká škála nabídky v rámci služeb Dell ProSupport a konfiguračních služeb na míru klientům, mohou partnerům výrazně ulehčit a minimalizovat práci s prodejem hardwaru a soustředit své úsilí na vlastní služby s přidanou hodnotou pro klienta.

Sekce také obsahuje možnosti spolupráce mezi Dell a partnery v oblasti vzájemného poskytování služeb.


 

Adresa portálu: www.dell.cz/partner

Dotazy ohledně partnerského portálu: partner_feedback_cz@dell.com




Galerie





Úvodní foto: Dell

Komentáře