Fotoreport: eD system uvítal integrátory a střední firmy v rockovém stylu

eD system Czech poprvé uspořádal setkání také pro střední dealery a integrátory. Kromě rockového programu pro ně připravila novinky v podobě prodeje služeb.

Fotoreport: eD system uvítal integrátory a střední firmy v rockovém styluChannelWorld jako mediální partner setkání integrátorů a středních dealerů eD system Czech přivezl PC pro hlasování v ChannelWorld Awards.

V hotelu Medlov, kde eD system Czech pořádá i další partnerské akce, se 18. 10. 2012 setkali středně velcí dealeři a integrátoři. Ospalé podzimní počasí způsobilo i pozvolný příjezd partnerů, ale nakonec se přednášky zaplnily a večer se ukázalo, komu v žilách proudí rocková krev.

V úvodní prezentaci distributor partnerům představil nové produktové manažery. O značku Lenovo se stará Jan Nábělek, monitory a televizory Philips má na starost Martin Nevosad a značku Nedis zastupuje Zdeněk Havel. U značky CA Computer Associates se stal novým produktovým manažerem Adam Prostějovský.

Na novém webu eD, který již určitě znáte, funguje našeptávač i parametrický vyhledávač. Nově máte v e-shopu možnost zaslat zboží ze skladu distributora přímo k zákazníkovi s vaší fakturou. Funkce tzv. otevřené objednávky vám nyní dovolí blokovat zboží v košíku do určité hodiny (a rezervovat si jej tak na skladě).

První přednáška patřila společnosti LenovoV přednáškovém sále se poté vystřídali se svými prezentacemi zástupci společností Lenovo, AMD, Samsung, Epson, Canon, HP, Acer, Cyberpower, Asus a Konica. Prezentace byly zaměřeny nejen na produkty, ale i řešení, které mohou větší partneři svým zákazníkům nabídnout.

Navštívili jsme přednášku Petra Ritze ze společnosti AMD, který prezentoval APU procesory s grafickým a výpočetním čipem na jednom kusu křemíku. AMD uvedlo 2. 10. nové procesory řady A pro desktopy označované jak Trinity, které kromě vyššího výkonu nabízejí vylepšenou práci s médii, možnost připojit přes displayport až čtyři monitory a nižší spotřebu kolem 17 wattů (delší výdrž na baterii).

Petr Ritz dále upozornil na výhody AMD Dual Graphics, kdy výrobce umí využít integrovanou (APU) i dedikovanou grafickou kartu AMD současně v případě potřeby vysokého výkonu. Procesory Trinity jsou plně připraveny pro Windows 8 včetně využití hardwarové akcelerace.

Novinky u počítačů Lynx představil Michal Útrata. Za první pololetí se podařilo Lynxu růst na trhu o 3 %, AT Computers přitom podle eD systemu ztratilo 23 %, Barbone 9 % a prodeje HAL3000 klesly o 12 %.

Lynx nyní nabízí na PC z řady Office záruku 5 let, koncem října nabídne PC s Windows 8 a modely na procesorech Intel Ivy Bridge a AMD Trinity. Na intelovské platformě eD připravuje také all-in-one PC.

Všechny počítače Lynx s Windows  Professional se budou prodávat s licencí Windows 8, přičemž bude z výroby provedený downgrade na Windows 7. Obecně platí u PC Lynx zvýhodněné ceny Windows a Office home a business. Stále můžete využít nabídku na 60denní zápůjčku volného skladového počítače na prodejnu.

Lynx přichází se službami pro SMB

Dále Michal Útrata seznámil dealery s novým projektem Lynx Business Solutions, který zahrnuje kompletní nabídku služeb, softwaru a produktů pro malé a střední firmy. Těm chce eD prostřednictvím Lynx partnerů poskytovat služby známé z velkých korporací (dohledové centrum, vzdálená správa serverů, rozšířené care packy, logistické služby, poradenství, cloudové služby apod).

eD system zkombinuje produkty a služby dodavatelů (výrobci HW, CELogis, Elinkx, Dileris). V rámci softwaru se bude jednat o e-shop Orchidej (pro libovolné použití), informační systém, helpdesk a on-line software pro tvorbu webových stránek.

Michal Útrata, eD system CzechV rámci hardwaru půjde o PC Lynx s on-site zárukou, servery s dalšími službami v ceně (dohled, hosting a care pack a oprava do 4 hodin), tiskárny s instalací a care packem v ceně, síťové produkty a digitální reklamu.

Jako příklad Michal Útrata uvedl pronájem e-shopu včetně logistických služeb nebo prodej serveru četně softwaru a balíčku služeb (hosting, dohledové centrum, care pack).

V oblasti podpory eD system partnerům poskytne pravidelná školení s přestavením produktů (jak je prodat), katalog pro koncové uživatele (proč nakoupit), propagaci sítě a produktů v celorepublikové inzerci, marketingový fond, akce pro nejlepší prodejce a bonusový program.

Pokud zvažujete, zda do projektu vstoupit, podává Michal Útraty tyto argumenty: rozšíříte svou současnou nabídku, získáte exkluzivní produkty, dosáhnete vyššího počtu zákazníků a vytvoření trvalého vztahu s nimi přes služby. Vaši obchodníci získají podporu a garanci dostupnosti služeb a zároveň dosáhnete na vyšší marže. Projekt startuje 1. 11. 2012.

Správný rocker nosí kérku

Po přednáškách začal na šířce celého výstavního prostoru raut a rozjel se večer ve stylu rockové párty, kdy jako hlavní hvězda zazpívala finalistka Česko-Slovenské Superstar Markéta Konvičková v doprovodu rockové kapely Doga.

Dealery čekal pestrý doprovodný program v podobě ohňové taneční show, přehlídky spodního prádla či rockový fotokoutek. Po celý večer pak partneři hojně využívali služeb tatérek, které tetovaly (dočasně) motivy dle vlastního výběru.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře