Channel manažer roku 2013: Pozici obhájil Jindřich Váša, Lenovo

ChannelWorld nechal své čtenáře nominovat nejlepší channel manažery na českém a slovenském trhu. O finálním pořadí tří nejlepších rozhodlo hodnocení předních distributorů. Kdo jsou ti nejlepší a co o sobě prozradili v rozhovoru?

Channel manažer roku 2013: Pozici obhájil Jindřich Váša, Lenovo




2. Martin Rak

Martin Rak, TP-LinkPozice, společnost: distribution channel sales manager for Czech and Slovakia, TP-Link

Počet let působení na současné pozici: 2,5 roku

Počet let působení ve společnosti: 2,5 roku

Počet let působení v oblasti nepřímého prodeje:  18 let

Růst obratu přes partnery za rok 2013:  24 %

Na jakých aktivitách či iniciativách, které vedly ke zlepšení partnerské spolupráce, jste se vloni podílel?

Důležité byly všechny akce, kde jsme se setkávali s našimi resellery a mohli jsme předávat informace o produktech, prodejní a marketingové podpoře. Například o rozvoji partnerského portálu tplinkpartner.cz.

Jaké jsou vaše hlavní plány s partnerským programem/v partnerské podpoře pro rok 2013?

Právě finalizujeme další fázi rozvoje partnerského programu, kterou bychom chtěli spustit v Q2. Půjde o zpřehlednění našeho prodejního kanálu a cílenou podporu pro každý segment trhu, ale nechte se překvapit :-).

Na které prodejní kanály se budete především orientovat v roce 2013?

Cílem je udržet náš široký záběr, a tím trochu vyrovnávat výkyvy na trhu. V SOHO segmentu chceme dál zlepšovat naši viditelnost v e-tailu a retailu a současně učit koncové zákazníky využívat výhody nových a velmi dostupných technologií, které nabízejí třeba výkonné Wi-Fi routery a extendery nebo technologie powerline. V SMB se chceme zaměřit na přímou podporu projektů a školení partnerů.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Je to pro mě výborná příležitost pro využití zkušeností a realizaci představ o rozvoji značky. Určitě tomu pomáhají i skvělé výsledky, kterých TP-Link na českém a slovenském trhu dosahuje.

Co je na prvním místě v seznamu zásadních věcí, které byste chtěl ve svém životě alespoň jednou zažít/udělat?

V tomhle směru nejsem zrovna plánovací typ. Udělat nebo zažít opravdu zásadní věc, to se moc naplánovat nedá, takže žádný seznam nemám a ani neplánuji ho sestavovat. Nechávám se od života překvapovat, objevuji nové věci a vracím se k těm, které mě baví.

Kterou „nejšílenější“ věc z tohoto seznamu jste již udělal?

Jsem poměrně konzervativní, takže „nejšílenějším“ věcem se spíš cíleně vyhýbám. Mám pocit, že v dnešní době je někdy dost šílené vybalancovat práci, rodinu a ještě si najít čas i na vlastní aktivity.









Úvodní foto: ChannelWorld (Lenovo, TP-Link, Epson)

Komentáře