Channel manažer roku 2013: Pozici obhájil Jindřich Váša, Lenovo

ChannelWorld nechal své čtenáře nominovat nejlepší channel manažery na českém a slovenském trhu. O finálním pořadí tří nejlepších rozhodlo hodnocení předních distributorů. Kdo jsou ti nejlepší a co o sobě prozradili v rozhovoru?

Channel manažer roku 2013: Pozici obhájil Jindřich Váša, Lenovo
Nominovat své favority mezi top channel manažery mohli čtenáři (reselleři, distributo-ři a výrobci) v rámci ChannelWorld Awards a také prostřednictvím on-line formuláře na ChannelWorld.cz a ChannelWorld.sk.

Každá společnost mohla jmenovat daného channel manažera na základě jeho zásluh v roce 2013 pouze jednou. Celkem nominovalo svého favorita přes 200 z vás. Přes opakované upozornění, že jde o ocenění pro zástupce výrobců, nás překvapil nemalý po-čet hlasů pro manažery z řad distributorů. Bereme to jako inspiraci pro příští ročník.

Redakce ChannelWorldu vybrala tři manažery s nejvyšším počtem nominací a nechala je ohodnotit výkonnými zástupci a produktovými manažery jejich distributorů (ABC Data, Agem SK, AT Computers, eD system Czech a eD system Slovakia a SWS).

Z výsledného hodnocení vzešlo pořadí top 3 channel manažerů roku 2013.

Tab.: Průměrné hodnocení channel manažerů jejich distributory (1 – nejlepší; 5 – nejhorší)

Channel manažer Společnost Péče o partnerskou síť a její rozvoj Řízení jednotlivých prodejních kanálů Meziroční nárůst obratu Inovace v partnerském programu Celkový průměr
Jindřich Váša Lenovo 1,00 1,25 1,50 1,00 1,19
Martin Rak TP-Link 1,75 2,75 1,50 1,67 1,92
Marcel Divín Epson 2,75 2,25 3,25 2,25 2,63

Zdroj: ChannelWorld


1. Jindřich Váša

Jindřich Váša, LenovoPozice, společnost: channel sales manager, Lenovo CZ

Počet let působení na současné pozici/ve společnosti: 3 roky/11 let (vč. IBM)

Počet let působení v oblasti nepřímého prodeje: 20 let

Nárůst obratu přes partnery za rok 2013: 24 % (prodej v ČR pouze přes partnery)

Na jakých aktivitách či iniciativách, které vedly ke zlepšení partnerské spolupráce, jste se vloni podílel?

Nadále pokračujeme v nastaveném systému spolupráce a snažíme se být blíže k našim partnerům, a to jak při osobních schůzkách, tak účastí na distributorských setkáních. Vloni jsme opět obnovili „Snídaně s Lenovem“, kdy pořádáme vlastní roadshow po regionech Čech a Moravy a představujeme partnerům naše produkty a nové trendy.

Jaké jsou vaše hlavní plány s partnerským programem/v partnerské podpoře pro rok 2014?

I letos chceme navázat na úspěšnou spolupráci s obchodními partnery a pokračovat v nastavené úrovni. Soustředíme se také na zlepšení podpory v dostupnosti produktových informací a partneři se též mohou těšit na další rozšíření portfolia produktů Lenovo na našem trhu.

Na které prodejní kanály se budete především orientovat v roce 2014?

Nesoustředíme se na podporu jednoho či druhého kanálu, ale snažíme se prodávat naše produkty skrz všechny obchodní partnery, kteří s námi chtějí spolupracovat. Samozřejmě díky postupnému zařazování nových produktů do portfolia se stáváme zajímavějšími i pro partnery, se kterými jsme doposud spolupracovali pouze okrajově nebo vůbec.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Právě spolupráce s obchodními partnery na všech úrovních – od řešení problémů, uzavírání obchodu až po setkávání na neoficiálních akcích ;-). A také mám obrovské štěstí na všechny své kolegy, kteří tvoří ten nejlepší a zároveň i lidsky nejúžasnější tým lidí, který může existovat.

Co je na prvním místě v seznamu zásadních věcí, které byste chtěl ve svém životě alespoň jednou zažít/udělat?

Napadá mě hrozná spousta možných odpovědí… Ale na prvním místě co bych chtěl zažít? Tak třeba nemýlit se a vidět do budoucnosti.

Kterou „nejšílenější“ věc z tohoto seznamu jste již udělal?

Bohužel či bohudík žádný seznam tohoto typu nedělám. Nicméně podívám-li se zpět, tak jedna z „nejšílenějších“ věcí, kterou jsem kdy udělal, byl seskok padákem ze čtyř kilometrů po velmi malé přípravě… Ale bylo to fajn!


Úvodní foto: ChannelWorld (Lenovo, TP-Link, Epson)

Komentáře