Ženy si vybírají chytrý telefon nejčastěji na základě zkušeností přátel (Lenovo)

Průzkum ukázal, že si Češka nejčastěji vybere model chytrého telefonu na základě rad přátel. Až na druhém místě se umístila vlastní zkušenost, na třetím pak recenze v médiích. Spíše než vzhled Češky zajímá cena a vlastnosti zařízení.

Ženy si vybírají chytrý telefon nejčastěji na základě zkušeností přátel (Lenovo)Téměř třetina žen se při výběru nového mobilního telefonu spoléhá na rady a zkušenosti svých známých a kamarádů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Lenovo, který proběhl v České republice v průběhu března. Podle něj také řada žen při nákupu telefonu spoléhá na vlastní zkušenost (28 %) nebo se řídí recenzemi v médiích (20 %).

Zajímavým zjištěním také je, že se respondentky při nákupu řídí nejen recenzemi telefonů v médiích, ale prochází také informace v diskuzních fórech na internetu,“ uvedla Lucie Hajdová, marketingová manažerka českého zastoupení Lenova.

Výsledky průzkumu boří zažité stereotypy o tom, že si ženská část populace vybírá elektroniku pouze podle vzhledu nebo barvy. Potvrzují se tak závěry loňského průzkumu Intelu, který došel k podobným zjištěním v souvislosti s nákupem PC.

Ženy podle Lenova už dávno od svého telefonu nepožadují jenom stylový design, ale chtějí také výkonné zařízení s užitečnými funkcemi. Pro čím dál větší množství z nich jsou kromě ceny důležité vlastnosti telefonu jako funkce (20 %) nebo výkon (14 %).

Co se barev týče, naprostou stálici představuje černá. Při výběru telefonu by po ní sáhlo až 40 % respondentek. Populární je také bílá, kterou by zvolila necelá pětina.

Rozdíly v preferencích barev panují napříč celou republikou. Zatímco na Moravě by ženy dále sáhly spíše po červeném telefonu, ženy žijící v hlavním městě preferují růžovou a šedou.


Průzkum byl zpracován v březnu 2015 na reprezentativním vzorku 500 respondentek ve věku od 18 do 55 let.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře