Zebra Systems: SMB firmy nejvíce podceňují slabá hesla a školení uživatelů

Průzkum odhalil, že v oblasti kyberbezpečnosti zákazníci nejčastěji podceňují slabá hesla a školení uživatelů. Trápí je ale i nezabezpečené e-maily, nechráněné sítě a neaktualizované aplikace.

Zebra Systems: SMB firmy nejvíce podceňují slabá hesla a školení uživatelůSpolečnost Zebra Systems na základě svého průzkumu mezi MSP partnery uvádí, že podniky nejvíce podceňují oblast správy hesel a školení uživatelů na kybernetickou bezpečnost.

S ohledem na zvýšené aktivity hackerů v poslední době by ale měly tomuto tématu věnovat speciální pozornost a prověřit u svých poskytovatelů MSP služeb možnosti jejich zajištění.

Problém slabých hesel může být podle Zebry důsledkem toho, že firmy se dnes věnují přesunu jiných oblastí bezpečnosti do služeb jako např. zálohování a ochrany e-mailů a nemají kapacitu řešit např. právě správu hesel.

Firmy trápí i neaktualizované aplikace

Z průzkumu dále vyplynulo, že v oblasti kybernetické bezpečnosti podceňují zákazníci nejvíce slabá hesla (95 %), školení uživatelů (73 %), nezabezpečené e-maily (36 %), nechráněné sítě (32 %) a neaktualizované aplikace (32 %).

Do SaaS služeb dotazovaní přesouvají především zálohování (65 %), ochranu e-mailů (60 %), s odstupem pak ochranu koncových bodů (15 %).

V oblasti řízených služeb poskytují MSP poskytovatelé především služby správy serverů (76 %), kompletní správu IT (76 %), monitoring a správu sítí (67 %), správu koncových zařízení (62 %) a správu e-mailů (61 %).

Naši partneři čím dál častěji aplikují model layered security spočívající v postupném přidávání bezpečnostních vrstev,“ uvádí Ondřej Šabata, sales engineer pro řešení N-able ve společnosti Zebra Systems.

Takže jakmile vyřeší zálohovací, e-mailové či další výzvy u svých zákazníků, není problém rozšířit ochranu třeba i na správu hesel,“ doplnil.

Zdroj: Zebra Systems
Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře