Zebra Systems: Firemní IT je nutné chránit na pěti základních úrovních

Konkurenční výhodu budou mít podle společnosti N-able ti poskytovatelé MSSP, kteří vytvoří dostatečně širokou nabídku služeb a budou zajistit nabízet rychlý a flexibilní přístup.

Zebra Systems: Firemní IT je nutné chránit na pěti základních úrovníchSpolečnost Zebra Systems, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, uvádí, že k efektivnímu zabezpečení zákaznických infrastruktur je třeba dnes chránit firemní IT prostředí na 5 úrovních: zařízení, aplikace, uživatelé, sítě a internet.

MSP poskytovatelé, kteří dokáží na všech těchto úrovních vytvořit pokročilou vrstvenou ochranu, podle distributora získávají v současnosti významný náskok před konkurencí.

Rostoucí poptávka po kybernetické bezpečnosti jako službě podle Zebry nutí MSP poskytovatele rozšiřovat spektrum svých řízených služeb. Aby mohli flexibilně zlepšovat kvalitu zabezpečení svých zákazníků, doporučuje společnost aplikovat tyto základní bezpečnostní vrstvy a opatření:

Zařízení

To zahrnuje pravidla pro vzdálený monitoring a správu plus moderní antivirus kombinující ochranu na základě signatur, heuristickou analýzu a behaviorální skenování.

Aplikace

Jedná se o pravidelné softwarové aktualizace a eliminace již nepodporovaného softwaru.

Uživatelé

Podle společnosti N-able je mimořádně nutné, aby uživatelé nastavovali silná hesla, a aby firmy pořádaly pravidelná bezpečnostní školení.

Sítě

IT pracovníci zodpovědní za bezpečnost firemní sítě by podle N-ablu neměli zapomínat ani na síťový firewall.

Internet

Jedná se zejména o ochranu elektronické pošty, filtrování URL adres a uzavření internetových portů včetně RDP protokolu.

SMB společnosti si obvykle nemohou dovolit zavést kompletní bezpečnostní systém najednou, na to nemají rozpočet ani personál,“ popisuje Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti Zebra System.

Zkušenosti u našich MSP partnerů ukazují, že rozumnou cestou k zajištění efektivní kybernetické bezpečnosti je tzv. vrstvený přístup spočívající v postupném přidávání bezpečnostních vrstev,“ dodává.

Budoucnost proto podle něj patří poskytovatelům MSSP (Managed Security Service Provider) s dostatečně širokou nabídkou služeb a rychlým, flexibilním přístupem.

Zdroj: Zebra Systems
Úvodní foto: © Melking - Fotolia.com

Komentáře