Zebra Systems: 60 % společností vlastní stovky hesel, která nebyla nikdy změněna

Oblast bezpečnosti hesel se podle studií stále zhoršuje. Jednou z příčin je například to, že zaměstnanci ve velké míře ukládají pracovní hesla na svých mobilních telefonech.

Zebra Systems: 60 % společností vlastní stovky hesel, která nebyla nikdy změněnaSpolečnost Zebra Systems informuje, že vzhledem k rostoucímu počtu případů zneužití uživatelských hesel ke kybernetickým útokům by měly podniky a organizace zavést striktnější pravidla pro jejich správu.

Podle řady průzkumů se situace v oblasti bezpečnosti hesel objektivně zhoršuje. Důvodem podle Zebry jsou i skutečnosti, že 54 % zaměstnanců ukládá pracovní hesla na svých mobilních telefonech a 32 % pracovníků přiznává, že se loguje do systémů svého bývalého zaměstnavatele.

Celkem 60 % organizací vlastní více než 500 hesel, která nebyla nikdy změněna a která v případě krádeže představují významné riziko. Společnost podotýká, že v České republice považuje hesla za hlavní bezpečnostní problém 95 % IT správců SMB firem.

Dříve byla oblast správy hesel poměrně jednoduše zvládnutelná, protože stačila jedno dvě hesla pro přístup k potřebným systémům,“ říká Ondřej Šabata, sales engineer pro řešení N-able ve společnosti Zebra Systems.

Dnes pracovníci využívají stále více aplikací a cloudových služeb požadujících autentizaci, což klade větší nároky na zapamatování různých hesel. S pomocí moderních technických nástrojů je dnes možné zachovat uživatelský komfort při zajištění maximální úrovně bezpečnosti,“ dodává. 

Zdroj: Zebra Systems

Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře