Ze softwaru jako služby se během dekády stal trh s hodnotou sta miliard dolarů

Lídrem trhu je Microsoft, jehož byznys se SaaS vzrostl během deseti let na dvacet miliard dolarů. Přestože trh SaaS rostl v průměru o 39 % ročně, stále tvoří jen zhruba čtvrtinu trhu podnikového softwaru.

Ze softwaru jako služby se během dekády stal trh s hodnotou sta miliard dolarůVýdaje na software jako službu (software-as-a-service, SaaS) se podle výzkumu společnosti Synergy během deseti let vyšplhaly z nuly na sto miliard dolarů. Téměř pětinu příjmů SaaS přitom podle Synergy vygeneroval Microsoft.

Jeho byznys se SaaS za deset let vyrostl z ničeho na více než dvacet miliard dolarů. Synergy dále odhalilo, že trh SaaS rostl v průměru o 39 % ročně; prodej licenčního softwaru přitom ve stejném období rostl jen kolem 4 % ročně.

SaaS jako celek nicméně stále představuje necelou čtvrtinu trhu podnikového softwaru, jenž byl podle analytické společnosti v loňském roce oceněn na 450 milionů dolarů. Růst Saas podpořili i noví čistě cloudově orientovaní výrobci.

Ti podle analytiků rovněž vytvořili výrazný tlak na tradiční prodejce softwaru. Synergy dodává, že podniky přecházejí na SaaS i díky výrazně lepším možnostem hostování, flexibilnější ekonomice a pohodlnějšímu přechodu na cloudový provozní model.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © duncanandison - Fotolia.com

Komentáře