Vshosting~: Od roku 2017 AMD ukrojilo 20 % celosvětového trhu na úkor Intelu

Společnost uvádí, že ještě v roce 2019 její zákazníci téměř výhradně požadovali procesory Intel. V letošním roce ovšem v 10-15 % instalacích používají procesory značky AMD.

Vshosting~: Od roku 2017 AMD ukrojilo 20 % celosvětového trhu na úkor InteluSpolečnost Vshosting~ informuje, že celkový podíl Intelu na světovém trhu procesorů od konce roku 2017 neustále padá – oproti tehdejším 80 % nyní Intel ovládá pouze 60 % trhu. Největším konkurentem je firma AMD.

Ta za stejnou dobu zvýšila svůj podíl na trhu procesorů z přibližně 20 % na 40 %. Procesory od AMD podle Vshostingu~ dříve platily za levnější, ale méně výkonnou alternativu Intelu, to se však změnilo s příchodem procesorů EPYC.

Dlouhou dobu, a je třeba říci, že zaslouženě, kralovaly procesory Intel v segmentu počítačových hráčů i na serverovém trhu. Zájem se však nyní překvapivě otáčí a zájem zákazníků o AMD procesory rychle roste,“ říká David Lintimer z Vshostingu~.

Právě Vshosting~ zaznamenal nárůst popularity procesorů AMD i u serverů, kde je spolehlivost naprosto klíčová. „Ještě vloni klienti téměř ze 100 % požadovali procesory Intel. Z letošních instalací je ale už 10-15 % s procesory od AMD,“ dodává Lintimer.

Společnost upřesňuje, že procesory EPYC od AMD se těší oblibě i mezi velmi náročnými klienty. „Dokonce jsme nedávno upgradovali celou infrastrukturu předního e-commerce hráče GymBeam právě na tyto procesory,“ uzavírá Lintimer.

Zdroj: Vshosting~

Úvodní foto: iakovlev @ Fotolia.com

Komentáře