VSHosting: Datacentra se v roce 2019 zaměří na komplexní řešení služeb a bezpečnost

Český trh sdíleného webhostingu se z důvodů cenové politiky stále více konsoliduje. V roce 2018 celkový trh webhostingu vyrostl jen o jednotky procent, přičemž nedošlo k otevření žádného datového centra hostingové firmy. Takové jsou závěry studie společnosti VSHosting.

VSHosting: Datacentra se v roce 2019 zaměří na komplexní řešení služeb a bezpečnostSpolečnost VSHosting uvádí, že tento rok bude na trhu hostingových služeb symbolizovat především přesun k plně spravovaným řešením a zvyšující se důraz na bezpečnost. Právě bezpečnost se stává hlavním tématem v oblasti mnoha segmentů.

VSHosting informuje, že trh sdíleného webhostingu v ČR se stále více konsoliduje mezi top pět poskytovatelů na trhů, přičemž důvodem je primárně cenová politika. Průměrná cena sdíleného webhostingu totiž klesla za posledních deset let více než osmkrát.

Celkový trh webhostingu podle VSHostingu v roce 2018 meziročně vzrostl jen o jednotky procent a nebylo otevřeno žádné datové centrum hostingové firmy. Jediným oficiálně spuštěným velkým datacentrem bylo DC7 od T-Mobile.

Důraz na služby a bezpečnost

Společnost naznačuje, že trh řízených služeb zaznamenává čím dál větší rozmach, a to zejména z důvodu větší využitelnosti pro širší spektrum klientů. Populární jsou i nové individuální služby navržené na míru specifickým požadavkům klientů.

Rok 2018 se podle VSHostingu nesl ve znamení většího důrazu na bezpečnost, který bude pokračovat i letos. U téměř 4 % (zhruba 50 000) domén došlo k nasazení bezpečnostního certifikátu DNSSEC, který aktuálně využívá více než polovina všech českých domén.

Čím dál větší oblibě se těší i šifrovací certifikát Let‘s Encrypt, který z pohledu počtu zabezpečených domén vyrostl o více než 100 % na téměř 87,5 milionů aktivních certifikátů celosvětově. Hostingové firmy se také více zabezpečují proti útokům DDoS.

Zdroj: VSHosting
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře