Vodafone: 95 % firem vnímá investice do internetu věcí jako přínos

Téměř všichni respondenti průzkumu IoT Barometr 2019 uvedli, že investice do internetu věcí spatřují jako přínosné. Více než třetina uvedla, že IoT využívá, a tři čtvrtiny se domnívají, že ten, kdo v jejich oboru IoT nepoužívá, už dnes zaostává o pět let za konkurencí.

Vodafone: 95 % firem vnímá investice do internetu věcí jako přínosPrůzkum společnosti Vodafone s názvem IoT Barometr 2019 odhalil, že internet věcí (IoT) se stává nepostradatelnou součástí byznysu. Více než třetina dotazovaných uvedla, že IoT využívá, a celých 95 % spatřuje investice to této technologie jako přínosné.

Tři čtvrtiny firem dotázaných v IoT Barometru uvádí, že ten, kdo v jejich oboru internet věcí nepoužívá, už dnes za konkurencí zaostává o pět let. Celkem 87 % respondentů pak deklarovalo, že jim internet věcí přinesl vysoké výnosy.

Průzkum rovněž odhalil, že více než polovina firem využívajících technologie IoT plánuje použít síť 5G, od které si slibují podporu přenosu většího objemu dat, vysokou spolehlivost a téměř nulovou latenci.

Pozitivní dopad vidí i firmy v České republice

Světové trendy dle Vodafonu potvrzují i česká data. Například Veolia Energie ČR používá technologii NB-IoT pro nepřetržitou kontrolu spolehlivosti a dodávek tepla zákazníkům.

Vodafone uvádí, že během prvního roku komerčního provozu sítě úzkopásmového internetu věcí NB-IoT v České republice zajistil celorepublikové pokrytí a spustil více než stovku pilotních projektů využívajících technologie internetu věcí.

Zdroj: Vodafone

Úvodní foto: Jakub Jirsák / stock.adobe.com

Komentáře