Většina ransomwaru se podnikových sítí dostává přes e-mail (GFI Software)

Ochrana e-mailu je podle prodejců řešení GFI a Kerio mezi podnikovými zákazníky větší prioritou než například firewally. Důvodem je rostoucí výskyt přímých zkušeností s ransomwarovými útoky.

Většina ransomwaru se podnikových sítí dostává přes e-mail (GFI Software)Podle nedávného průzkumu společnosti GFI Software provedeného mezi českými a slovenskými prodejci řešení GFI a Kerio, je na trhu v současnosti aktuálně největší zájem o řešení ochrany elektronické pošty.

Rostoucí poptávka jde podle GFI na vrub především stále častějším setkáním českých a slovenských podnikových uživatelů s ransomwarem, který do podnikových sítí proniká převážně spamy a infikovanými e-maily.

S ransomwarem se u svých zákazníků za poslední rok setkaly téměř tři čtvrtiny prodejců, přičemž 58 % nákaz proniklo e-mailem, 24 % infikovanou webovou stránkou a 8 % neaktualizovaným softwarem.

V oblasti elektronické pošty řeší 86 % prodejců u svých zákazníků spamy a viry, 34 % zaznamenalo problémy spojené přístupem z mobilních telefonů a 20 % také nedostatečnou kapacitu poštovních schránek.

Infografika: Trendy v ochraně elektronické pošty 

Trendy v ochraně elektronické pošty

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře