Trh nástrojů pro spolupráci prudce roste, v roce 2019 dosáhne hodnoty 45 miliard dolarů

Podle Synergy Research by měl globální trh nástrojů pro komunikaci a spolupráci v tomto roce vzrůst o 19 % na 45 miliard dolarů. Dařit se bude zejména cloudovým řešením, naopak příjmy z on-premise produktů by měly klesnout o 2 %.

Trh nástrojů pro spolupráci prudce roste, v roce 2019 dosáhne hodnoty 45 miliard dolarůSpolečnost Synergy Research předpovídá, že trh s nástroji pro komunikaci a spolupráci čekají v následujících pěti letech úspěšné časy. Podle prognózy by měl trh v roce 2019 dosáhnout hodnoty více než 45 miliard dolarů.

Lídrem trhu by mělo zůstat Cisco následované Microsoftem. Dařit by se mělo i ostatním hráčům na trhu jako jsou například Slack, Twilio, Zoom, Fuze či Dropbox. Například Slack v loňském roce zvýšil svůj obrat více než dvojnásobně.

Nejvýznamnější nárůst by podle Synergy Research měla v tomto roce zaznamenat oblast aplikací pro týmovou komunikaci a spolupráci, která by měla posílit o téměř 60 %. Dařit se však bude i ostatním segmentům trhu.

Cloudová řešení válcují on-premise produkty

Trh cloudových nástrojů pro spolupráci by měl za celý rok 2019 vykázat nárůst o 19 %, zatímco příjmy z produktů on-premise poklesnou o 2 %. Prudce totiž roste poptávka po komunikačních nástrojích postavených na cloudu.

Trh je i nadále svým způsobem roztříštěný,“ komentuje zakladatel a hlavní analytik Synergy Research Jeremy Duke. „Existuje tu množství společností, které se zaměřují na specifické technologické oblasti a které vykazují vysoký růst.“

Duke dodal, že celosvětový trh nástrojů pro komunikaci a spolupráci ve třetím čtvrtletí minulého roku atakoval hranici 11 miliard dolarů, přičemž výnosy z posledního kvartálu 2019 by měly být podstatně vyšší.

Segment cloudových řešení v současné době tvoří 64 % trhu, zatímco on-premise produkty tvoří 36 % všech prodejů. Ještě před třemi lety byla přitom poptávka rovnoměrně rozdělná mezi oba typy řešení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře