Trend Micro: Firmám chybí IT odborníci, kyberbezpečnost stále častěji outsourcují

Organizacím chybí specialisté na IT, obzvláště pak odborníci na kybernetickou bezpečnost. Mnoho firem problém řeší tím, že služby pro prevenci a detekci hrozeb outsourcují externím poskytovatelům.

Trend Micro: Firmám chybí IT odborníci, kyberbezpečnost stále častěji outsourcujíSpolečnost Trend Micro zveřejnila výsledky svého aktuálního průzkumu zaměřeného na problematiku lidských zdrojů. Odhalila například, že firmy se všeobecně potýkají s nedostatkem odborníků z oblasti informačních technologií.

Nejvíce je pálí chybějící specialisté na kybernetickou bezpečnost. Společnost odkazuje na analýzu Gartneru, podle které se počet neobsazených pozic v kyberbezpečnosti do konce roku 2020 zvýší na jeden a půl milionu.

Organizace tak musí hledat nové způsoby, jak zajistit bezpečnost své podnikové informační architektury – většina firem vidí řešení v pokročilých automatizačních technologiích založených na AI, širším vzdělávání a outsourcingu služeb pro prevenci i detekci hrozeb.

Trend Micro potvrzuje, že celkově vzrůstá poptávka po outsourcingu v oblasti kybernetické bezpečnosti a její správy, a to až na úroveň sdíleného dohledového centra (SOC), které zajišťuje bezpečnost chráněné podnikové informační architektury jako ucelenou službu.

Množství hrozeb i jejich sofistikovanost kontinuálně roste, stejně jako složitost IT infrastruktury a počet koncových bodů, které je třeba chránit,“ uvádí Pavlína Volková, regional account manager společnosti Trend Micro.

Pro udržení potřebné úrovně bezpečnosti firmy mnohem častěji používají externí zdroje pro správu bezpečnosti. To jim zajistí potřebnou, a především kontinuální odbornost ke konkrétním bezpečnostním produktům,“ uzavírá.

Zdroj: Trend Micro

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře