SolarWinds MSP: U poloviny českých prodejců IT tvoří řízené služby významnou část příjmů

Z průzkumu mezi českými a slovenskými IT prodejci vyplynulo, že dominuje správa serverů a koncových zařízení, na vzestupu jsou služby IT bezpečnosti.

SolarWinds MSP: U poloviny českých prodejců IT tvoří řízené služby významnou část příjmůSpolečnost SolarWinds MSP uvádí, že dle výsledků průzkumu mezi českými a slovenskými IT prodejci rychle roste podíl tzv. „řízených služeb“ na celkovém obratu. Z průzkumu vyplynulo, že významnou část tvoří již u 56 % lokálních IT prodejců.

Celkem 35 % dotazovaných IT prodejců podle SolarWinds poskytují řízené služby jen okrajově, zbývajících 9 % o jejich zavedení uvažují.

Průzkum dále odhalil, že nejvíce jsou nabízeny služby správy serverů (84 % respondentů), správy koncových zařízení (74 %) a monitoringu a správy sítí (72 %). Komplexní služby správy IT nabízí 74 % IT prodejců.

SolarWinds rovněž uvádí, že roste zájem o poskytování služeb IT bezpečnosti, nejvíce zálohování a obnovy dat (81 %), síťové bezpečnosti (74 %) a antiviru (51 %).

Rozhodujícím faktorem pro výběr platformy řízených služeb je podle dotazovaných cena (72 %), komplexní funkčnost (70 %) a technická podpora (58 %).

Zdroj: SolarWinds MSP

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře