SolarWinds MSP: Čtvrtinu obratu evropských prodejců IT tvoří řízené služby

Nějakou formu řízených služeb nabízí drtivá většina účastníků průzkumu z řad IT prodejců. Dvě třetiny pak plánují letos své portfolio služeb rozšiřovat, jen 2 % se chystají nabídku omezovat.

SolarWinds MSP: Čtvrtinu obratu evropských prodejců IT tvoří řízené službyPrůzkum společnosti SolarWinds MSP naznačuje, že průměrný IT prodejce v Evropě generuje již čtvrtinu svého obratu z řízených služeb (managed services). Podíl služeb s pravidelným příjmem navíc roste na úkor modelu jednorázových plateb.

Celkem 97 % respondentů z řad oslovených IT prodejců uvedlo, že nabízejí nějakou formu řízených služeb. Prodejci, kteří se primárně identifikují jako MSP, v průzkumu uvedli, že řízené služby tvoří 36 % jejich celkového obratu.

Zejména v současné době cítíme tlak ze strany podniků a organizací na maximální provozuschopnost IT infrastruktur, které jsou vystaveny jak vyššímu zatížení ze strany uživatelů, tak útokům hackerů,“ řekl Štěpán Bínek ze společnosti Zebra Systems, která je distributorem produktů SolarWinds MSP v ČR a SR.

Dvě třetiny IT prodejců chtějí rozšiřovat portfolio

Nejčastěji poskytovanými řízenými službami jsou podle průzkumu správa zařízení (91 %), správa serverů (86 %), e-maily (80 %), a monitoring a správa sítí (77 %). Kompletní portfolio řízených služeb nabízí 66 % IT prodejců.

Společnost dále odhalila, že z pohledu služeb IT bezpečnosti jsou poskytovány nejčastěji řešení antiviru (93 %), zálohování a obnovy dat (82 %), firewallu (82 %), antispamu (80 %) a ochrany koncových zařízení (77 %).

V roce 2020 podle SolarWinds MSP plánuje své portfolio služeb rozšířit 66 % IT prodejců. Naopak jen 2 % dotázaných uvedla, že se letos chystá svou nabídku omezit.

Zdroj: SolarWinds MSP

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře