Slováky trápí pomalé notebooky, chtějí vyšší výkon a delší výdrž baterie (Intel)

Průzkum Intelu mezi slovenskými spotřebiteli odhalil touhu po výkonnějších a vytrvalejších počítačích. Slováci by rovněž ocenili bezdrátovou konektivitu a nabíjení.

Slováky trápí pomalé notebooky, chtějí vyšší výkon a delší výdrž baterie (Intel)Průzkum společnosti Intel mezi slovenskými uživateli notebooků ukázal, že 56 % Slováků má doma zařízení, které je starší než pět let. Je to podobný výsledek jako v ČR, kde je takových uživatelů 57 %. Slováky na jejich zařízeních nejvíce obtěžuje dlouhý start nebo nabíhání programů (39 %) a čekání (36 %).

Samozřejmě platí, že čím starší zařízení, tím horší výkon. Intel uvádí, že nové počítače jsou dnes 2,5krát rychlejší a jejich spotřeba je přitom srovnatelná s úspornou žárovkou. Nejméně Slováky naopak trápí design jejich zařízení nebo absence některých technologií.

Kdyby si Slováci mohli vybrat, sáhli by nejraději po notebooku s úhlopříčkou nad 14 palců (36 %), stolním počítačí (17 %) nebo zařízení 2 v 1 (15 %). Nepřekvapivou prioritou je zvýšení výkonu počítače (94 %), těsně následované vyšší výdrží baterie (91 %). Bezdrátovou konektivitu by ocenilo 89 % slovenských respondentů, bezdrátové nabíjení pak 84 %.


Průzkumu se zúčastnilo 800 slovenských uživatelů ve věku mezi 15 a 70 lety.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © lichtmeister - Fotolia.com

Komentáře