Shoptet: Zájem o repasované notebooky a telefony roste, v popularitě vede Apple

E-shopy zaměřené na prodej repasovaných produktů podle Shoptetu přebírají hlavně zařízení po odpisech z větších firem. Zájem o repasované notebooky i telefony přitom stále stoupá.

Shoptet: Zájem o repasované notebooky a telefony roste, v popularitě vede AppleSpolečnost Shoptet uvádí, že trh s repasovanými produkty má v České republice hodnotu přesahující 300 milionů korun. Mezi nejoblíbenější produkty podle firmy patří notebooky a mobilní telefony značky Apple.

Provozovatel platformy pro tvorbu e-shopů informuje, že nejčastějším sortimentem v kategorii repasovaných produktů je elektronika, a to zejména notebooky, které často kupují rodiče dětem.

Meziročně podle Shoptetu také vzrostla poptávka po mobilních telefonech, a to o více než 160 %.  Mezi největší obchodníky s repasovanými přístroji v Česku patří e-shopy pocitarna.cz, r-pass.cz a pocitace24.cz.

Specializované e-shopy přebírají hlavně zařízení po odpisech z větších firem, které je prodávají za deset až dvacet procent původní ceny. Po repasi mohou tato zařízení dál dobře sloužit především jednotlivcům, u nichž o ně pozorujeme stále stoupající zájem,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: (c) Robert Kneschke - Fotolia

Komentáře