Shoptet: Útraty v e-commerce během letošního Black Friday o čtvrtinu převýší ty loňské

Díky kombinaci slevových akcí a zavřených obchodů přesáhnou letošní útraty v českých e-shopech na Black Friday miliardu korun, a to vůbec poprvé v historii. Průměrná útrata se bude pohybovat kolem 900 korun.

Shoptet: Útraty v e-commerce během letošního Black Friday o čtvrtinu převýší ty loňskéSpolečnost Shoptet uvádí, že vlivem současné epidemiologické situace letošní útraty v e-commerce na Black Friday poprvé přesáhnou úroveň jedné miliardy korun. Tedy o čtvrtinu více, než kolik Češi v největších slevových akcích utratili loni (cca 800 milionů korun).

Do online nákupů se během velkých slevových akcí podle odhadů společnosti zapojí více než 550 tisíc Čechů. Průměrná útrata by potom měla činit zhruba 900 korun.

Tahouny Black Friday v Česku budou tradičně velké e-shopy, které oslovují značnou část spotřebitelů. Naopak velká část menších internetových obchodů se do výprodejových akcí nezapojí, často kvůli chybějícím marketingovým kampaním,“ vysvětluje Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

E-shopy bez „kamenné“ konkurence

Uďan rovněž podotýká, že e-shopy přišly v hlavní sezoně o výraznou část konkurence v podobě kamenných obchodů. „I přesto, že budou online prodejci nabízet podobné slevy jako v minulých letech, jejich obraty budou díky současnému stavu rekordní,“ dodává.

E-shopy si však podle Shoptetu důkladně vybírají, na jaké zboží slevy poskytnou. Často snižují ceny pouze u výprodejového zboží, jako jsou například starší modely mobilních telefonů nebo počítačů.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © adrian_ilie825 - Fotolia.com

Komentáře