Shoptet: Struktura české e-commerce se mění, zákazníci si žádají ekologické zboží

Zájem o ekologické a české rukodělné produkty podle Shoptetu meziročně vyrostl o necelou třetinu. Důvodem je fakt, že místní producenti či výrobci častěji prodávají produkty napřímo přes nově zakládané e-shopy.

Shoptet: Struktura české e-commerce se mění, zákazníci si žádají ekologické zbožíZ analýzy společnosti Shoptet vyplývá, že trojici nejprodávanějšího vánočního sortimentu tradičně představuje móda, dům & zahrada a elektronika. Dohromady drží více než třetinový (34 %) podíl na veškerém on-line prodeji.

Shoptet ovšem dodává, že rychle roste zájem o nové kategorie zboží, jako jsou například ekologické a české rukodělné produkty. Jejich prodej podle Shoptetu vzrostl přibližně o 31 %, což je dvojnásobné tempo oproti první trojici.

Hlavním důvodem jsou dle Shoptetu změny ve struktuře české e-commerce. Místní producenti či výrobci častěji prodávají produkty napřímo přes nově zakládané e-shopy. Dosavadní čísla ukazují rychle rostoucí trend obliby rukodělného zboží od českých výrobců.

Oproti minulému roku se Češi mnohem více dožadují lokálních produktů s jasným původem. Velká poptávka je po ekologickém zboží, které je šetrné k přírodě,“ uvádí Miroslav Uďan, ředitel společnosti Shoptet.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: (c) Jakub Jirsák - Fotolia.com

Komentáře