Shoptet: Pololetní obrat české e-commerce vzrostl o třetinu, nejvíce se prodává elektronika

Největší podíl na celkovém obratu e-commerce si v první polovině roku 2020 udržela elektronika, a to s 32 %. Online platby kartou s podílem 32 % podle Shoptetu překonaly dobírku a více než polovina objednávek přišla z mobilních zařízení.

Shoptet: Pololetní obrat české e-commerce vzrostl o třetinu, nejvíce se prodává elektronikaSpolečnost Shoptet informuje, že obrat české e-commerce se v prvním pololetí 2020 meziročně zvýšil o 31 % na 83 miliard korun. Mezi kategoriemi zboží se dle statistik nejvíce dařilo elektronice s podílem 32 % na celkovém obratu.

Po ní podle společnosti následují potřeby pro dům a zahradu (18 %) a oblečení spolu s dalším módním zbožím (13 %). Pětici nejsilnějších kategorií uzavírá auto-moto zboží (7 %) a sportovní vybavení (6 %).

CEO Shoptetu Miroslav Uďan v této souvislosti podotýká, že nejrychleji rostoucí kategorie – jídlo a pití s meziročním nárůstem 120 % a drogerie s 60 % – zaznamenala vyšší zájem v souvislosti s protiepidemickými opatřeními.

Průměrný nákup o 241 Kč dražší

Letošní průměrná objednávka přesáhla podle dat Shoptetu za první pololetí loňskou objednávku ze stejného období o 241 Kč – konkrétně dosahovala výše 2 117 Kč oproti 1 876 Kč v roce 2019.

Z údajů společnosti dále vyplynulo, že mezi platebními metodami překonaly platby kartou s podílem 32 % dobírku (31 %). Necelou čtvrtinu plateb (24 %) tvořily bankovní převody, 13 % pak hotovost včetně odložených plateb. Více než polovina objednávek (53 %) přišla v prvním pololetí z mobilních zařízení.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře