Shoptet: Obrat českých e-shopů ve třetím čtvrtletí přesáhl 46 miliard korun

Covidová opatření oblasti e-commerce bezpochyby pomohla v rychlejším růstu, i přesto si však e-shopy i ve třetím čtvrtletí letošního roku dokázaly v meziročním srovnání udržet rostoucí tendenci.

Shoptet: Obrat českých e-shopů ve třetím čtvrtletí přesáhl 46 miliard korunSpolečnost Shoptet informuje, že e-commerce v České republice stále roste. Ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhl obrat tuzemských e-shopů 46,77 miliard korun, což je o 20 % více než v předpandemickém roce 2019.

Pozitivní zprávou podle Shoptetu je rovněž to, že během léta, které je obvykle nejslabším obdobím roku, přibylo v Česku 2 860 nových e-shopů. Podle společnosti jich v tuzemsku aktuálně funguje 42 173.

Situace okolo koronaviru bezpochyby pomohla odvětví e-commerce k rychlejšímu růstu. Nárůst ve třetím kvartálu letošního roku sice zpomalil, ale v meziročním srovnání se obrat e-shopů stále zvyšuje,” komentuje vývoj Samuel Huba, CEO Shoptetu.

Nárůst oproti roku 2019 je i v letním období výrazný

Shoptet uvádí, že oproti druhému čtvrtletí letošního roku zaznamenaly e-shopy v červenci, srpnu a září pokles nákupů, což potvrzuje i snížení ceny za průměrnou objednávku. Za tu lidé ve třetím čtvrtletí utratili v průměru 1 759 Kč.

V letošním roce byla tato částka podle společnosti nejvyšší v květnu, kdy se vyšplhala na 2 080 Kč. Zároveň se v daném období rozšířil trh o 2 860 nových e-shopů.

Letní měsíce v e-commerce znamenají ve srovnání se zbytkem roku povětšinou nižší tržby a ani letošní rok není výjimkou. Pokud však srovnáme stejné období v roce 2019, tedy před všemi proti covidovými opatřeními, je nárůst tržeb výrazný,“ říká Huba.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře