Shoptet: Na splátky budou Češi v e-shopech před Vánoci kupovat hlavně elektroniku

V e-shopech plánuje vánoční dárky pořizovat 60 % Čechů. Zhruba čtyři procenta všech předvánočních nákupů v internetových obchodech budou podle Shoptetu na splátky.

Shoptet: Na splátky budou Češi v e-shopech před Vánoci kupovat hlavně elektronikuSpolečnost Shoptet odhaduje, že před letošními Vánoci v internetových obchodech uskuteční až 4 % nákupů na splátky. Zájem již nyní stoupá zejména o sortiment z kategorie elektroniky a zejména mobilních telefonů.

Právě přes e-shopové platformy proběhne podle společnosti Home Credit až 80 % všech sjednaných spotřebitelských úvěrů. K nákupům vánočních dárků obecně využije e-shopy podle průzkumu Equa bank 60 % Čechů.

Trend se začíná formovat již nyní, nejčastěji se jedná o notebooky a stolní počítače. Pozorujeme, že lidé se při vybírání orientují podle vhodnosti zařízení pro distanční školní výuku dětí,“ komentuje Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Úvěry na vánoční nákupy

Společnost Home Credit odhaduje, že většina úvěrů sjednaných před Vánoci bude sloužit právě pro nákupy na splátky v e-shopech. Odborníci totiž očekávají, že vzhledem k epidemiologické situaci budou lidé ve zvýšené míře preferovat online nákupy.

Troufáme si odhadovat, že nákupy na splátky přes e-shopy budou před Vánoci tvořit 80 % ze všech sjednaných spotřebitelských úvěrů,“ říká Monika Richterová z Home Creditu. Mnohonásobné zvýšení online splátkového prodeje společnost predikuje i do budoucna.

Z průzkumu Equa Bank pak vyplynulo, že v e-shopech plánuje vánoční dárky pořizovat 60 % Čechů. Kvůli nejisté finanční situaci ale třetina Čechů nedokáže říct, zda plánuje na dárcích spíše ušetřit, anebo nakoupit dárky ve stejné hodnotě jako vloni.

Zdroj: Shoptet
Úvodní foto: © vilisov - Fotolia.com

Komentáře