Shoptet: Letošní tržby e-shopů během Black Friday budou atakovat 4 miliardy korun

Tržby na internetu během slevové akce Black Friday by měly dokonce výrazně předčit výsledky z loňského roku. Podle odborníků se zákazníci obávají nedostatku zboží v adventním období.

Shoptet: Letošní tržby e-shopů během Black Friday budou atakovat 4 miliardy korunSpolečnost Shoptet očekává rekordní zájem zákazníků o Black Friday. Letošní tržby se během tohoto slevového období podle společnosti přiblíží 4 miliardám korun. Zájem bude především o hračky, elektroniku a hry na počítače a konzole.

Letošní svátek slev, který mnoho prodejců prodlouží z pátku 26. 11. na celý víkend, bude podle odborníků rekordní. Očekávají, že tržby na internetu dokonce výrazně překonají výsledky z loňského roku, kdy byly kamenné obchody kvůli pandemii uzavřené.

Shoptet podotýká že americký Black Friday je v České republice horké téma zejména pro velké e-shopy. Naopak menší online obchody se do krátkodobé výprodejové akce často vůbec nezapojí.

Navzdory hlavní podstatě slevového pátku podle společnosti natahuje řada obchodníků akci na celý prodloužený víkend. Řada z nich letos spustila akce dokonce mnohem dříve, což vzbudilo mezi zákazníky nebývalý zájem.

Letošní rok je extrémní v tom, že lidé nakupují ve velkém již dva týdny před klasickým Black Friday. Důvodů je několik – kromě obavy z nedostatku zboží je to také obava z možného dalšího lockdownu,” uvádí Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © adrian_ilie825 - Fotolia.com

Komentáře