Shoptet: Druhou vlnu zažívají i e-shopy, poptávka po jejich založení vzrostla o 60 %

Trend zvyšující se poptávky po nových e-shopech se týká i B2B segmentu; firmy budují vlastní B2B portály zaměřené na své odběratele, kterými nahrazují tradiční spojení prostřednictvím obchodních zástupců.

Shoptet: Druhou vlnu zažívají i e-shopy, poptávka po jejich založení vzrostla o 60 %Společnost Shoptet informuje, že poptávka po založení nových e-shopů opět sílí. Aktuálně je podle analýzy zhruba o 60 % větší než v běžných měsících. V důsledku pandemie se nárůst týká také online obchodování mezi firmami navzájem.

Firmy si podle Shoptetu pro tento účel budují vlastní B2B portály zaměřené na své odběratele, kteří díky tomu mají k dispozici více důležitých informací. Může se jednat například o skladové zásoby konkrétního materiálu či produktů.

Firemní zákazníci zde mohou lépe filtrovat zboží podle různých parametrů, anebo mají dokonce k dispozici přehled produktů přesně na míru svým potřebám. Online prodejem tak firmy nahrazují tradiční spojení prostřednictvím obchodních zástupců,“ vysvětluje CEO Shoptetu Miroslav Uďan.

O třetinu vyšší meziroční obraty

Shoptet rovněž provedl analýzu obratu mezi stávajícími e-shopy, a to od začátku letošního roku do konce minulého týdne. Meziroční srovnání odhalilo, že tyto internetové obchody letos dosáhly v průměru o 37 % vyššího obratu než loni.

Podle společnosti také každý měsíc postupně roste počet nových zákazníků, kteří nakupují na internetu. Jen od začátku pandemie přibylo podle odhadů společnosti 14 % spotřebitelů, kteří předtím online nenakupovali.

Spolu s podle Shotetu tím stoupá také podíl online plateb kartou – ten aktuálně činí 36 %, zatímco před pandemií se pohyboval na úrovni 25 %.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře