Shoptet: Češi před Vánoci utratili v e-shopech téměř 70 miliard korun

Internetové obchody v listopadu a prosinci odbavily zhruba 30 milionů objednávek, v přepočtu na obyvatele tedy tři objednávky na jednoho člověka. Online prodeje před Vánoci nezpomalilo ani opětovné otevření kamenných obchodů.

Shoptet: Češi před Vánoci utratili v e-shopech téměř 70 miliard korunSpolečnost Shoptet uvádí, že online nákupy v posledních dvou měsících letošního roku, tedy v hlavní nákupní sezoně, dosahují objemu ve výši přibližně 68 miliard korun. Obchody podle firmy v tomto období odbavily zhruba 30 milionů objednávek.

Přímo v e-shopech, které spadají pod naši platformu, dosáhne obrat prodejů v listopadu a prosinci přibližně 9,2 miliard korun“ upřesňuje CEO Shoptetu Miroslav Uďan s tím, že e-commerce před Vánoci nezpomalilo ani opětovné otevření kamenných obchodů.

Tři objednávky na každého Čecha

České e-shopy podle analýzy Shoptetu v listopadu a prosinci odbavily celkem na 30 milionů objednávek. V přepočtu na počet obyvatel České republiky se tak jedná o tři objednávky na osobu.

Vrcholem předvánočních nákupů letos byla středa 9. prosince, kdy spotřebitelé v tuzemských internetových obchodech utratili jeden a půl miliardy korun během jediného dne.

Lidé letos začali nakupovat vánoční dárky dříve, stejně tak i vrchol předvánočních nákupů přišel o den dříve než loni. Hlavním důvodem byly obavy, aby dárky dorazily pod stromeček včas, vzhledem k přetíženým přepravním službám,“ vysvětluje Uďan.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře